Buzda kaymasınlar diye halı serdiler

HAVA sıcaklığının gündüz bile en yüksek sıfırın altında 6 derece ölçüldüğü Kayseri'de, buz tutan kaldırımlarda insanların kayıp düşmesini önlemek için halı ve plastik yolluklar serildi. Kent merkezinde...

Haberler 15.12.2016, 16:03
Buzda kaymasınlar diye halı serdiler

Oktay ENSARİ/KAYSERİ () - HAVA sıcaklığının gündüz bile en yüksek sıfırın altında 6 derece ölçüldüğü Kayseri'de, buz tutan kaldırımlarda insanların kayıp düşmesini önlemek için halı ve plastik yolluklar serildi.


Kent merkezinde kar yağışının kesilmesinin ardından yollar ve kaldırımlar buz tuttu. Gece de dona çekti. Bunun sonucunda kentin önemli ticaret merkezlerinin ve çarşılarının bulunduğu yerlerde buz tutan kaldırımlarda Büyükşehir Belediyesi ekipleri önlem aldı. Kentteki Cumhuriyet, Nazımbey, İnönü , Millet ve Bankalar cadde ve bulvarları ile Kazancılar, Şekerciler ve Kapalı çarşılarında mermer ve karo kaplı kaldırımlara , yaya ve alt geçitler ile yürüyen merdivenlerin başlangıç ve sonlarına halı ve plastik yolluklar serildi.


Kaydırmaz malzemeler, belediyenin taşeron şirketin işçileri tarafından, toplanmasın ve kalkmasın diye kaldırımlara sağlı sollu vidalandı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@