Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’den 23 Nisan Mesajı

Bur İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile yazılı bir mesaj yayınladı.

Haberler 22.04.2020, 11:10
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’den 23 Nisan Mesajı

Bur İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile yazılı bir mesaj yayınladı.

Yayınlanan açıklamanın detayları şöyle;

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir dizi tedbirlere yol açan Corona Virüs salgınıyla mücadele sağlık, emniyet ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ortak çalışmasıyla yürütülmeye devam ediyor.  Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız da bu süreci en az zararla atlatmak üzere eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla evlerinden devam etmekteler.

Yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklarım;

Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan’ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstermiş olacağız. 

Sevgili Hemşerilerim,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl aynı coşkuyla ancak farklı şekilde kutlayacağız. Gazi Meclisimizin açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir dizi program hazırladık. Hazırladığımız programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizleri 100. Yıla özel coşku ve sevincimize davet ediyorum.

Bu anlamlı güne özel çocuklarımıza 23 Nisan fasikülleri hazırladık. Fasiküllerimizde eğlenceli etkinler, bulmacalar ve günün anlam ve önemine yönelik çeşitli etkinlikler yer alıyor.  Bu fasikülleri öğretmenlerimiz aracılığıyla tüm öğrencilerimize ulaştırdık.

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 09.30’da Bakanlığımız TRT EBA üzerinden günün anlam ve önemine yönelik program başlayacak.

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 12.00’de tüm yurtta olduğu gibi ilimizdeki ilk ve ortaokullarımızdan halkımıza ve bilhassa çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu yaşatmak üzere 100. Yıl Marşımız, şarkılar ve şiirlerimiz yayınlanacak.  

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 13.30’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yerel kanallarımızdan yayınlanmak üzere 23 Nisan Özel programımız ile ekranlarınıza misafir olacağız.

23 Nisan 2020 Perşembe Akşamı Saat 21.00’de ise teknik altyapısı uygun okullarımızdan İstiklal Marşımız yayınlanacak. Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanımızın yaptığı çağrı üzerine Tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de tüm halkımızı evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100. yıl coşkusunu yaşamak ve İstiklal Marşı'mızı söylemek üzere kutlamaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum.


Sevgili Çocuklar;

          Bundan tam 100 yıl önce aziz milletimizin bağımsızlık için verdiği mücadele millî irade ile taçlanmış, “Egemenlik kayıtsız, şartsız millete aittir.” anlayışıyla yüce meclisimiz kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü, duyduğu sarsılmaz güvenin ve sevginin ifadesi olarak ülkemizin geleceği olan sizlere armağan etmiştir.

          Dünya üzerinde kutlanan yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklar; hayatımıza kattığınız yüce değerlere ve eşsiz renklere; yüzlerinizdeki umut, saflık ve sevince hepimizin ihtiyacı var. Yansıttığınız bu enerji ile sizler için daha çok çalışma gayreti içindeyiz ve size daha iyi bir gelecek hazırlama sorumluluğu taşıyoruz.

         Öğretmenleriniz olarak hedefimiz; sizleri, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, bir yanı millî ve manevi değerlerine bağlı iken bir yanı evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek ve görmektir.
        
         En değerli hazinemiz, sevgili çocuklarımız; bildiğiniz gibi günümüz dünyasında güçlü bir ülke olabilmenin yolu daha çok bilim, daha hızlı teknoloji ve daha çok araştırıp yeniliklere öncülük etmekten geçiyor. Bilimle yaşayan, sporla iç içe olan, kültür altyapısı güçlü, çevresine duyarlı, dünya standartlarını yakalamış, donanımlı, bilim ve meslek insanlarına, sanatçı ve sporculara sahip bir Türkiye; ancak ve ancak sizlerle mümkün olacak. Okullarınıza ve sınıflarınıza giderken, derslerinize çalışırken sadece kendiniz için değil aynı zamanda aileniz ve ülkeniz için daha da çok gayret duymanız inanıyorum ki sizleri hedeflerinize çok daha kolay ulaştıracak.

         Sevgili Çocuklar;

         Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan’ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstereceğiz. Sizlere sevgimiz, güvenimiz ve inancımız tamdır. 

           Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@