Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Filmi Sosyal Medyaya Damga Vurdu!

Bursa Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı için metro kullanan vatandaşlara bir tiyatro gösterisi yaptı. “Zafer Ruhu” adındaki video sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve izleyenleri duygulandırdı.

Haberler 28.08.2019, 02:38 28.08.2019, 02:41

1. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sosyal medya hesabı üzerinden, “Büyük Taarruz'un 97.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize minnetle” ve “ZaferRuhu" ifadelerini kullanarak paylaştığı video ilgi gördü.

2. Biri kadın iki tiyatro oyuncusunun, bindikleri BursaRay'da sahnelediği “Zafer Ruhu”nu anlatan kısa oyunun videosu sosyal medyada binlerce takipçi tarafından paylaşıldı.

3. Eşini ve çocuklarını cepheye gönderen bir Türk kadın ile kıyafetleri kanlı bir askerin Kurtuluş Savaşı’nda yaşananları anlattığı oyunun, görüntüye alındıklarının farkında olmayan BursaRay yolcularını da duygulandırdığı görüldü.

Your browser doesn't support video.Please download the file: video/mp4

4. BursaRay yolcularının bazılarının, duygusal tek kişilik oyun karşısında gözyaşı döktükleri dikkatlerden kaçmadı.

5. "Bu vatan kurtulduysa o güzel şehitler sayesinde kurtuldu, ne olur onları unutmayın, onlara Fatiha'lar okuyun, onların yüzü suyu hürmetine alnımız dik, yüz sene sonra bu vatanda yaşıyoruz" mesajıyla sona eren oyun birkaç saat içinde binleri aşan paylaşım ve beğeni aldı.

Ne Oldu?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@