Bulaşık Makinesi Programı Neden Erken Biter? Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinelerinin gelişmiş teknolojileri sayesinde her türlü bulaşık tipi için en doğru yıkama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Haberler 07.01.2020, 21:42
Bulaşık Makinesi Programı Neden Erken Biter? Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinelerinin gelişmiş teknolojileri sayesinde her türlü bulaşık tipi için en doğru yıkama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bulaşıkların kir durumu, bulaşıkların niteliği gibi etkenlere bağlı olarak farklı yıkama aşamalarına ve sürelerine sahip olan bulaşık makinesi programlarından herhangi birisi kullanılabilmektedir. Her bir yıkama programının aşamalarına göre belirlenmiş olan otomatik/standart yıkama süreleri bulunmaktadır. Dolayısıyla bulaşık makinesi programı bu sürelerden önce bitiyor ise teknik bir sorunu olduğunu gösterir. İstanbul Arçelik Servisi hizmetleri ile bulaşık makinelerinin yıkama programının erken bitmesi sorunlarına çözüm oluşturulabilmektedir.

Bulaşık makinesinin seçilen yıkama programının standart süresinden önce bitmesi durumunda teknik bir sorun söz konusudur. Bu teknik sorunlar tek seferlik elektrik akımı dalgalanmasına istinaden meydana gelebileceği gibi kritik bir bulaşık makinesi arızası da söz konusu olabilir. Bu yüzden mutlaka uzmanınca kontrol edilmelidir. Alanında uzman ve tecrübeli tekniker kadrosu ile profesyonel Kurtköy Arçelik Servisi merkezi, 7/24 kesintisiz olarak bu gibi sorunlar için destek hizmetleri sağlamaktadır. Bulaşık makinesinin kullanıcı tarafından seçilen yıkama programında normal sürelerinden daha kısa sürelerde bitti uyarısı yanıyor ise cihazın beyninin karışması olasılığı değerlendirilebilir. Bulaşık makinesinin program aygıtında programın karışması nedeni ile böyle bir durum söz konusu olabilir. Bu nedenle de uzmanlarımız makinenin yıkama iptali yapılarak, yeni bir program ile tekrar çalıştırılması tavsiye edilir.

Yapılan bu işlem ile çözüm sağlanamaması durumunda ise uzmanlar tarafından program aygıtı, yıkama motoru ve sensörler için kontroller yapılır. Çünkü bulaşık makinesinin yıkama programının normal sürelerinden kısa sürmesi, bir şekilde makinenin yıkama fonksiyonunu tamamlayamadan, tamamlamış gibi algılamasına neden olur. Böyle bir durumda bulaşıklar iyi bir şekilde yıkanamayacaktır. Bu nedenle de Kavacık Arçelik Servisi merkezi tarafından tüm parçalar tek tek özel ekipmanlar aracılığı kontrol edildikten sonra gerekli olan onarım işlemleri yerinde gerçekleştirilir. Üstelik uzun süreli kalıcılık gösterecek şekilde uygulanan kaliteli arıza onarım müdahalelerinin her biri 1 yıllık garanti kapsamı altına alınmaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@