Bu isimlerin konulması yasak En Garip 15 İsim Yasaklı isim

Yaşadığınız ülkelere bağlı olarak, bebeğinize isim vermek bir ad bazen yasa dışı olabilir. Bazı ülkelerde yasak olan isimleri araştırdık ve çok ilginç isim yasakları olduğunu keşfettik.

Haberler 10.06.2019, 20:49
Bu isimlerin konulması yasak En Garip 15 İsim Yasaklı isim

Yaşadığınız ülkelere bağlı olarak, bebeğinize isim vermek bir ad bazen yasadışı olabilir. Bazı ülkelerde yasak olan isimleri araştırdık ve çok ilginç isim yasakları olduğunu keşfettik. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde az sayıda isimlendirme kanunu bulunurken, Meksika, Danimarka ve Avustralya gibi diğer ülkeler ebeveynlerin bazı kötü adlandırma tercihleri ​​nedeniyle ülkeler yasaklar koymuştur.

Koyulması Yasak Olan En Garip 15 İsim

Anüs

Anne-babaların çocuklarını Anüs adlandırmak istediklerini hayal etmek gerçekten çok garip. Danimarka’da bir çift bu ismi vermek istemiş. Danimarka’da onaylanmış 7.000 bebek isim listesi var. Eğer aklınızdaki isim o listede yoksa o zaman onay almak zorundasınız.

@

Birleşik Devletler ve Kanada'da çocuğunuza hemen hemen he ismi verebilirsiniz. Fakat, az da olsa bebek isimlerinde birkaç sınır var. Bu yasaklı isimlerin içinde semboller ve sayılar vardır. Bu nedenle, iki ülkede çocuğunuza "@" ismini vermek imkansız olabilir.

Adolf Hitler

Almanya, aşağılanma yol açan isimleri içeren çeşitli isim yasakları listesi yayınlamıştır. Almanya'da Adolf Hitler ismini vermek yasaktan öte suçtur.  

Metallica

Metallica'yı seviyor ve İsveç'te yaşıyor musun? Ülkenizin izin vermediğini duymak üzücü olacak. 1982'de yürürlüğe giren Adlandırma Yasası, ebeveynlerin çocuklarına garip isimler vermesini engelliyor.

BRFXXCCXXMNPCCCCLLL

MMNPRXVCLMNCKSSQLBB11116

Hayır, “random gülmedik” bu bir isim. İsveç'te birisi çocuğunu "BRFXXCCXXMNPC

CCCLLLMMNPRXVCLMN

CKSSQLBB11116" olarak isimlendirmek istedi. Tabii ki, İsveç makamları buna izin vermedi.

Nutella

Fransız bir anne-baba, hayranı olduğu çikolata markasının adını kızlarına vermek istemişler. Nutella adını vermek istediklerinde reddedildiler çünkü hakim bu adın alay konusu olacağını, bunun yerine daha uygun bir isim olarak "Ella"yı seçmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Sex Fruit

Buna nereden başlayacağımızdan bile emin değiliz. Yeni Zelanda’da yasadışı sayılan birçok isim arasından Seks Fruit var. Bu ismi vermek isteyen çok aile varmış. Ne diyelim Allah akıl fikir versin…

Akuma

İlk bakışta Akuma, "Şeytan" anlamına geldiğini fark edemediğimizde o kadar da kötü görünmüyor. Japon yetkililer, babasının çocuğuna Şeytan adını vermesini durdurmak için bir hukuk mücadelesi verdi. Neyse ki, baba geri adım attı ve çocuğuna yıkıcı bir kuvvetten başka bir şey vermeye karar verdi.

Robocop

Meksika'da yaşıyorsanız ve Robocop'un büyük bir hayranıysanız, güçlü cyborg hizmet etmek ve korumak için yemin ettikten sonra, çocuğunuza isim veremediğinizi duyduğunuzda üzülmeyin.

Linda

Suudi Arabistan’da, "Linda" ismi, yabancı, uygunsuz ve krallığın diniyle çelişik olarak kabul edildi. Yasak olan diğer mezar isimleri Alice, Elaine, Lauren ve Sandy'dir.

Nirvana

Portekiz'in onaylanmış ve yasaklanmış isimleri içeren 90 sayfalık ad listesi var. Çocuğunu "Nirvana" olarak adlandırmak isteyen Portekizli ebeveynler, ciddi bir hayal kırıklığı yaşayabilir.

Woti

Malezya hükümetinin, "cinsel ilişki" anlamına gelen Woti adını takmak kesinlikle yasak. Ailelerin neden böyle bir isim takmak ister anlamak gerçekten zor.

Facebook

Çocuğunuza Facebook adını Meksika'da maalesef veremezsiniz. Meksika Hükümeti, ebeveynlerin çocuklarına sosyal ağ adı vermek gibi aptal bir karar almalarını engellemiş.

Osama Bin Laden

Alman makamları, bir Türk ailenin çocuğuna Usame Bin Ladin adını verme talebini reddetti. Bir terörist ve kitlesel bir katilin ardından çocuğunuzu böyle adlandırmak büyük olasılıkla iyi bir fikir değil.

LOL

Hepimiz, internetteki "LOL" isimli rezil kısaltmayı kullanmayı severiz. Avustralya da bebek isimleri konusunda sağlam bir kırmızı çizgi çizdi. Garip bulduğu tüm isimleri yasakladı.

ATATÜRK 

Evet Medeni Kanununca yasaklanmıştır. 1934 yılında çıkarılan kanun gereği, "Atatürk soyadı yalnız tek şahsına mahsustur, hiç kimse tarafından öz ve soyadı olarak alınamaz kullanılamaz ve kimse tarafından hiçbir suretle bir kimseye verilemez"

Kaynak : Ne Oldu?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@