Bu 4 köyde hiç 'hayır' çıkmadı

4 köyde Anayasa referandumu için kurulan sandıklardan hiç 'hayır' oyu çıkmadı. Seçmenlerin tamamı 'evet' oyu verdi.

Haberler 17.04.2017, 12:48
Bu 4 köyde hiç 'hayır' çıkmadı

Gürkan YILMAZ- Barış İLYASOĞLU/KASTAMONU, () - KASTAMONU'nda 4 köyde Anayasa referandumu için kurulan sandıklardan hiç 'hayır' oyu çıkmadı. Seçmenlerin tamamı 'evet' oyu verdi.


75 seçmenin bulunduğu Cide İlçesi'ne bağlı Beşevler Köyü'nde kurulan 1034 numaralı sandıkta 64 seçmen oy kullandı. Sandıktan 64 'evet' oyu çıktı. Hiç 'hayır' oyunun bulunmadığı sandıktan geçersiz oy da çıkmadı. Köy Muhtarı Hasan Akyol, köy halkının büyük bölümünün İstanbul'da yaşadığını, yaz aylarında geldiklerini söyleyerek, "Seçmenlerimiz halk oylaması için köye gelerek oylarını kullandı. Sandıktan hiç 'hayır' oyu çıkmadı" dedi.


İnebolu İlçesi'ne bağlı Kayaelması, Yuvacık ve Üçlüce köylerinde de seçmenlerin tamamı 'evet' oyu verdi. 16 seçmenin bulunduğu Kayaelması Köyü'nde seçmenlerin tamamı oy kullandı ve hepsi de 'evet' dedi. 27 seçmenli Yuvacık Köyü'nde 21 seçmen sandığa giderken, 18'i 'evet' oyu verdi, 3 oy geçersiz sayıldı. 59 seçmenin bulunduğu Üçlüce'de de 38 seçmen oy kullandı, sandıktan 36 'evet' çıktı, 2 oy geçersiz sayıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@