Boyacı Ustası

Halk arasında tebdil-i mekânda ferahlık vardır sözü oldukça yaygın olarak kullanılır ve bilinir. Ancak refah-ı mekân deyimi de pek bilinmese de kullanılır. Biri mekân değiştirmek diğer ise mekânı değiştirmek, mekânda değişiklik yapmak anlamına gelir.

Haberler 19.05.2020, 23:32 19.05.2020, 23:33
Boyacı Ustası

Halk arasında tebdil-i mekânda ferahlık vardır sözü oldukça yaygın olarak kullanılır ve bilinir. Ancak refah-ı mekân deyimi de pek bilinmese de kullanılır. Biri mekân değiştirmek diğer ise mekânı değiştirmek, mekânda değişiklik yapmak anlamına gelir.

Mekânda değişiklik yapmak denilince ilk akla gelen boya yapmaktır. Ev veya iş yeri olsun güzel bir boya işinden sonra ferahlık hissedilir.

Boya yaptırmak kadar boyacı ustası da bulmak önemlidir. Boya Ustası adı üstünde… Boya konusunda usta olmalıdır. Boya işlerinin inceliklerini bilmeli ve hizmet verdiği alanda müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır.

ARTIK BOYACILAR DA İNTERNETTE!

Her iş kolunda olduğu gibi boya ustası ararken de interneti kullanıyoruz. Google, Yandex, Bing hangi arama motoru olursa olsun ‘boyacı ustası’ şeklinde bir arama yaptığınızda yüzbinlerce sonuç listeleniyor. Bunların arasından iyisini bulmak ise oldukça zordur. O halde aramaları daraltmakta fayda vardır. Mesela Zeytinburnu Boyacı Ustası şeklinde arama yapmak filtreyi daraltacağı için sonuçları azaltacaktır.

BOYA BADANA ÖZEN İSTEYEN BİR İŞTİR

Boya, badana işleri özen ve itina isteyen bir iştir. Boyacı ustası öncelikle müşterinin isteklerini göz önünde bulundurmalı ve istekler doğrultusunda gerçekçi yaklaşımlarla müşteriyi doğru yönlendirmelidir. Çünkü yapılan kaliteli iş yeni müşteriler hatta aynı müşterinin tekrar müşteri olması demektir.

Yapılan boya, badana işi kadar iş esnasında temiz çalışmak ve iş bittikten sonraki temizlik de son derece önemlidir. Kimse ortalığı batıran, çalıştıktan sonra işin pisliğini ortada bırakan bir boyacı ustası ile çalışmak istemez.

İŞİNİ USTASINA YAPTIRIN!

Boyacı ustası işini iyi yapan bu konuda uzmanlaşmış, ustalaşmış demektir. Bunun yerine işinde iyi olmayan, yeterli ekipmana ve malzemeye sahip olmayan kişilere boya yaptırmak daha fazla maliyetle sonuçlanacaktır. İşini iyi yapan bir usta diğerlerinden pahalı gibi görünebilir ancak yaptığı iş kaliteli olduğu için uzun süre dayanıklı olacağından sizi kısa sürede yeniden oya masrafından kurtaracaktır.

FIRÇA LEKELERİ SİNİR BOZAR

Boyacı ustası boya işini bitirdikten sonra boyanan mekânın bir süre kuruması gerekir. Bu kuruma işleminden sonra ustanın mahareti ortaya çıkar. Köşelerde veya kenarlarda fırça izi kalırsa zamanla bu fırça izleri sinir bozucu hale gelebilir. Bu da yeniden boyatma isteği uyandırarak ikinci bir masraf olur.

VAKİT NAKİTTİR

Boya işlemlerinin iyi yapılması kadar zamanını tasarruflu bir şekilde kullanıp, işini en kısa sürede bitiren usta makbuldür. Günler süren boya işlemi hem boya yaptıranı hem de boya yapanı bıktıracaktır. Kısa sürede kaliteli boya yapan boyacı ustaları ile çalışmanız vakitten kazanmanız anlamına gelecektir. Nihayetinde vakit nakittir.

BOYACI USTASI ARARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Boyacı ustası ararken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında referanslar gelmektedir. Referanslarını görmediğiniz hiçbir boyacı ustası ile çalışmanız tavsiye edilmez.

Yeterli ekipmana sahip olan ustalar ile çalışınız. Profesyonellikten uzak, nezaketten bihaber boyacı ustaları ile çalışmak size iş anında ve iş sonunda problem çıkarabilir.

Boyacı ustası hizmeti ararken bunları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@