Bolu'da okullar tatil edildi, öğrenciler valiye teşekkür etti: Senin Ben Gözlüğünü yiyeyim

Öğrencilerin yorumları arasında, 'Çok sağolun Vali bey ellerinizden öpüyorum', 'Klimanız arabanızı ısıtsın inşallah' gibi ifadeler yer aldı

Haberler 26.12.2018, 01:30
Bolu'da okullar tatil edildi, öğrenciler valiye teşekkür etti: Senin Ben Gözlüğünü yiyeyim

Bolu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk, orta okul ve liselerde yarın eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valisi Ahmet Ümit'in tatil kararını Twitter'dan açıklaması öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

 

Bolu'da gün boyu etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Twitter hesabından sıcaklığın eksi derecelere düşmesi buzlanmaya neden olacağı için okulların yarın tatil edildiğini duyurdu.

 

Tatil haberleri peş peşe geldi!

 

Vali Ümit'in yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

"Meteorolojik verilere göre bu gece yarısından itibaren hava sıcaklığının eksi derecelere düşerek buzlanmaya sebep olacağı, buna bağlı olarak ulaşımda aksamalar yaşanabileceğinden Bolu genelinde ilk-orta öğretim okulları ve liseler 26 Aralık günü 1 gün süre ile tatil edilmiştir."

 

Öğrencilerin tatil sevinci

Vali Ümit'in açıklaması öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. Öğrenciler, Vali Ümit'in paylaşımının altına kısa sürede çok sayıda yorum yaptı. Öğrencilerin yorumları arasında, 'Çok sağolun Vali bey ellerinizden öpüyorum', 'Klimanız arabanızı ısıtsın inşallah', 'Ne kral adamsın be', 'Adamsın reis', 'Senin ben gözlüğünü yiyim' gibi sözleri yer aldı. 

 

Kar yağışının Bolu'da hafta sonuna kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

 

 

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/bolu-da-okullar-tatil-edildi-ogrenciler-valiye-tesekkur-etti-s-1229280-gundem/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@