"Black Friday" ile bir günde rekor satış

Hepsiburada, "Efsane Cuma" adıyla sahiplendiği,"Black Friday" olarak bilinen, dünyanın pek çok ülkesinde markaların müşterilerine yılın en büyük indirimlerini sunduğu dev kampanya gününü rekorlarla...

Haberler 28.11.2016, 14:03 28.11.2016, 23:27
"Black Friday" ile bir günde rekor satış
Hepsiburada, "Efsane Cuma" adıyla sahiplendiği, "Black Friday" olarak bilinen, dünyanın pek çok ülkesinde markaların müşterilerine yılın en büyük indirimlerini sunduğu dev kampanya gününü rekorlarla tamamladı. 25 Kasım Cuma günü, 24 saat süren dev online alışveriş şenliğinde müşteriler en çok siparişi sağlık-güzellik ürünlerinde, en fazla harcamayı da cep telefonu ve aksesuarlarında yaptı.

Hepsiburada, kurulduğundan beri en fazla ziyaretçiye, ziyaret ve işlem sayısına "Efsane Cuma"da ulaştı. Ortalama bir günde 3.2 milyon ürün görüntülenen platformda bu sayı Cuma günü 3.6 kat artarak 11.6 milyon olarak gerçekleşirken yapılan yaklaşık yarım milyon adet ürün satışıyla tarihi bir rekor kırıldı.
Dev indirim şenliği boyunca, hepsiburada’nın kayıtlı müşterilerinin13 bini ilk online alışverişlerini Efsane Cuma gününde yaptı. 24 Kasım perşembeyi cumaya bağlayan geceyarısı başlayan Efsane Cuma’da hepsiburada müşterilerinin beşte biri siparişlerini kampanyanın bitimine son iki saat kala verdi.

Efsane Cuma günü boyunca hepsiburada’ya en fazla sayıda müşteri en fazla sayıda siparişi İstanbul’dan vermiş olsa da, sipariş gelirleri müşteri sayısına oranlandığında ortalama ciroda ilk üçe giren iller sırasıyla Kayseri, Yozgat ve Diyarbakır oldu. İstanbul bu sıralamada sekizinci sırada yer aldı.
Efsane Cuma’nın kategori bazında satış şampiyonu 23 bin siparişle sağlık güzellik kategorisi ürünleri olurken ikinci en çok satılan ürün grubu 15 bin siparişle temel tüketim malzemeleri oldu. Ancak harcama miktarlarına bakıldığında tüketiciler en çok ilgiyi cep telefonu, telefon aksesuarları, bilgisayar ve ev elektroniği ürünlerine gösterdi. Efsane Cuma boyunca kuru da sabitleyen hepsiburada, kur artışından kaynaklanan fiyat artışlarını müşterilerine yansıtmadı.

Hepsiburada’nın Efsane Cuma performansıyla ilgili konuşan hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, “Ülkemizde e-ticaret hızla gelişiyor. Efsane Cuma bu büyümenin en önemli kanıtlarından biri oldu. E-ticaret Sektörünü büyütme misyonunu üstlenmiş öncü şirket olarak, tüm iş ortaklarımızla bu gibi özel günlerin yardımıyla, e-ticareti daha yukarı taşıyacağız. Efsane Cuma’ya destek veren tüm markalara teşekkür ediyoruz” dedi.
Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci de; “Bizim başından beri müşterilerimize en büyük taahüdümüz, teslimatta hız oldu. Gebze’deki operasyon merkezimizde 500 kişiyi aşan ekibimizle siparişleri zamanında sevketmek için hazırlık sürecini de kattığımızda 72 saat aralıksız çalıştık. Büyük bir özveriyle Türkiye’nin dört bir yanına hizmet verdik. Bu büyüklükte bir siparişin sevkiyatını sorunsuz gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@