Bitlis’te 10 Kasım Atatürk’ü anma programı

BİTLİS’te, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve 13 Kasım Atatürk'ün Bitlis’e gelişinin 100’ncü yılı nedeniyle program düzenlendi.

Haberler 10.11.2016, 12:11
Bitlis’te 10 Kasım Atatürk’ü anma programı
Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, () - BİTLİS’te, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve 13 Kasım Atatürk'ün Bitlis’e gelişinin 100’ncü yılı nedeniyle program düzenlendi.

Atatürk Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına Bitlis Valiliği ve Belediye Başkanlığı'na ait çelenklerin sunulmasını ardından saat 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Programa daha sonra Bitlis Kültür Merkezinde devam edildi. Sıkı güvenlik önlemlerini alındığı çevrede, programın yapıldığı salonda dedektör köpeklerle önce bomba araması yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerle Atatürk’ün Bitlis ziyareti hakkındaki bilgiler öğretmen ve öğrenciler tarafından okundu. Program Atatürk’ün hayatının yer aldığı slayt gösterisi ve öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile sona erdi. Burada yapılan programa Bitlis Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, polis ve askeri yetkililer ile öğrenciler katıldı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@