Bir Kavram Çorbası, Bir Toplumun Yarayan Kanası (!), Bir Kına Savurganlığı

Artık şu “TERÖRÜ KINAMA” konusunda iğrenç, iki yüzlü karakterlerden çıkan fikirleri  görünce  midem bulanıyor.

Haberler 16.11.2015, 22:42 16.06.2018, 16:06
Bir Kavram Çorbası, Bir Toplumun Yarayan Kanası (!), Bir Kına Savurganlığı

Artık şu “TERÖRÜ KINAMA” konusunda iğrenç, iki yüzlü karakterlerden çıkan fikirleri  görünce  midem bulanıyor. İnanılmaz bir ikiyüzlülük. Terörü ya kınarsınız ya kınamazsınız.  “ Terörü kınıyorum.”, “Terörü kınamıyorum.”, “Terörü kınayanları kınıyorum.” ,  “Terörü kınıyor gibi yapıyorum. ” , “Alayınızı kınıyorum” şeklinde fikirler ve kına çuvalları havalarda uçuyor. Terör, sebebi ne olursa olsun bir “insanlık suçu” dur. NOKTA!

Çoluk çocuk masum yüzlerce insanın parçalanan cesetleri karşısında normal bir insanın kanı donar, gözleri dolar, yumrukları sıkılır. Normal bir insanın hissettikleri bunlardır. Ama  tepkilere, yorumlara bakıyorsunuz, katliam kadar kan dondurucu! Neymiş, “Atalarımızın Fransız bayrağı dalgalanmasın diye şehit olduğu Türkiye’de bazıları profilini Fransız bayrağı yapmış!”  Ya arkadaşım sen:

  1. Osmanlının son padişahı Fransız, İtalyan, Amerikan,  İngiliz, Yunan  bayraklarını öpüp başına koyarken “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek bütün bayrakları tek tek indirip yerine TÜRK BAYRAĞI çeken  Kemal’e  ölüm yıldönümünde hakaretler yağdıranlara tepki gösterdin mi.?
  2. Sen İşid’in Reyhanlı’da 52 vatandaşımızı havaya uçurduğunda tepki gösterdin mi?
  3. Sen Sivas’ta 35 vatandaşımız diri diri yakılırken tepki gösterdin mi.?
  4. Sen ,Teröristler Habur’da davul zurnayla karşılanıp, Milli ordunun subayları  ve genel kurmay başkanı ABD’nin Ortadoğu çıkarlarına karşı çıktığı için hapislerde çürütülürken tepki gösterdin mi?
  5. Sen, “Katil ABD Türkiye’den defol” diye tepki gösterenler coplanırken, hapse atılırken asılırken işkence görürken tepki gösterdin mi.?
  6. Sen, Pkk’nın yaptığı katliamlarda “Çözüm süreci zarar görmesin”  diyenlere tepki gösterdin mi?
  7. Sen ,Suruç’ta  32 vatandaşımız havaya uçurulduğunda tepki gösterdin mi.?
  8. Sen, bu ülkenin başkentinde 100 ün üzerinde  vatandaşımız  havaya uçurulduğunda tepki gösterdin mi.?
  9. Soma’da güvenlik önlemleri yetersiz olduğu için yerin yüzlerce metre altında  ölen 302 madenci için tepki gösterdin mi.?

HAYIR.! Hiçbirine tepki göstermediğin gibi bıyık altından güldün, hatta saygı duruşuna bile tahammül edemeyip yuhaladın bu kahpe bombalarla parçalanan  ölü vatandaşlarımızı.

HAYIR.! Tepki göstermedin. Çünkü ölenler ya Aleviydi, ya  Kürt’tü, ya solcuydu ya da Türk’tü ama, oy verdiğin politikaların gereği ölmüşlerdi. O yüzden  ziyanı yoktu, anlamı yoktu ölümlerin. Sen sadece tepki gösterenlere tepki gösterdin her seferinde.

Aslında sosyal paylaşım sitelerinde profillerini Fransız bayrağına boyayanlar var ya, onların hepsi korkak. Tir tir titriyor korkaklar. Çocukları, ülkeleri için korkudan geberiyorlar. Biliyorlar ki şu tablo hiç hayra alamet değil. Ama şunu da bil ki en cesurlar en korkaklardan çıkar, yeri geldiğinde ilk önce onlar atılır öne can havliyle. Korkmayanlar tehlikenin farkında olmayanlardır.

Ah arkadaşım , uzunca bir süredir Dünya’ya o kadar tehlikeli bir gözlükle bakıyorsun ki! Bu gözlük insanlara baktığında sana insanı göstermiyor, o insanın ırkını ve mezhebini gösteriyor sadece. Karşındakinin insan olduğunu unutturuyor. Senden farklı özelliklerini analiz ediyor. Hep farklılıkları öne çıkarıyor, farklılıkları vurguluyor. Sana hep o insanın farklı olduğunu fısıldıyor bu kanserojen gözlük. Bu gözlüğü daha önce Yugoslavlar da takmıştı, bu aralar Ortadoğulular takıyor. Bir ara Ruandalılar takmıştı 1 milyon insan pala ile öldürüldü iç savaşta. 100 yıl önce de bu gözlüğü Anadolu topraklarında yaşayan insanlara takmışlardı. 1000 yıldır birlikte yaşayan insanlar bir anda yan komşunun Rum, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Ermeni olduğunu keşfediverdi. Sonra başladılar birbirlerini kesmeye. Kafasına esen Anadolu’da devlet kurmaya kalktı. Taa ki o toz duman içinde zeki, gözü kara bir lider çıkana kadar. Bu lider gözlükleri insanların gözünden çıkarıp onlara takanların g…tüne sokuncaya kadar. 1923’te hepimiz Laz, Çerkez, Kürt, Rum, Ermeni değil  “TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI” olduk, “İNSAN”  olduk. Bu  kimlikle onur duyduk.  O nedenle parçalanan insan cesetleri karşısında kanımız donuyor, gözlerimiz doluyor, yumruklarımız sıkılıyor. “İnsan” olmuşuz bir kere.

Farkında mısın? Şu aralar aynı gözlüğü Anadolu insanına tekrar takmaya çalışıyor birileri. “Yeni Türkiye” cilası ve “emperyalizm öldü artık” kaplamasıyla cıncık gibi parlatılmış meret. Ya ırkını ya mezhebini analiz ediyor gene insanların. Çok eski bir model ama maalesef işe yarıyor eski teknoloji, gavur yapmış arkadaş.! Eski model, yeni versiyon “emperyal”  marka gözlük.

Şimdi diyorsun ki; “batılılar da Müslümanları bombalamasaydı.” Çok doğru söylüyorsun, tamamen haklısın. Bu konuda seninle sonuna kadar aynı fikirdeyim. Diyorsun ki, “Fransızlar da Cezayir’de katliamı yaptı”, aynı fikirdeyim. Diyorsun ki “ABD Irak’ta 1.5 milyon insanı öldürdü”, tamamen haklısın. Bu duruma siyasi literatürde “EMPERYALİZM”  deniyor.  Var mısın o gözlükleri sahiplerine iade edelim. Var mısın “KAHROLSUN EMPERYALİZM, ABD ORTA DOĞUDAN DEFOL” diye birlikte haykıralım. Haydi , var mısın.?

Ercan ALTUNDAĞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@