Bilim Kurulu Üyesi Tarih Verdi: Türkiye'de Hayat Ne Zaman Normale Döner?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de koronavirüs vakasının ilk kez görüldüğü 11 Mart’tan önceki döneme dönüşün en az 1 yıl süreceğini belirtti.

Haberler 31.03.2020, 21:20
Bilim Kurulu Üyesi Tarih Verdi: Türkiye'de Hayat Ne Zaman Normale Döner?

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele için kurulan Bilim Kurulu’nun üyelerinden Prof. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de vakanın ilk kez görüldüğü 11 Mart’tan önceki döneme dönüşün en az 1 yıl süreceğini belirtti.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan, “Normale ne zaman döneceğiz” sorusunu şöyle cevapladı:

"Hızı yavaşlatmak için önümüzdeki beş gün kritik. Gevşek olursak vaka sayısını kontrol edemeyiz. Önümüzde uzun bir süre var. Buna kesin bir tarih biçmek doğru değil. Ancak bu iş bir ayda, iki ayda hallolmaz. Dünyada salgın bitmeden, biz kendimizi kontrol altına alsak bile kısıtlamalarla yaşayacağız. 11 Mart’tan önceki döneme hemen dönemeyiz. 11 Mart’tan önceki döneme bir yıldan önce dönemeyiz. Salgın dünyada sürdüğü sürece gevşemememiz gerekiyor. Hayat tarzlarımızı değiştireceğiz."
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@