Bayram Yılmazkaya: Halkı Yanıltan TÜİK'i Kapatalım Gitsin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Dr. Bayram Yılmazkaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan rakamlara değindi. TÜİK'in yayınladığı rakamların halkı yanılttığını ifade eden Bayram Yılmazkaya, " TÜİK'i kapatalım gitsin, Halkın parası boşu boşuna halkı yanıltan bir kuruma gitmesin" dedi.

Haberler 05.03.2020, 22:59
Bayram Yılmazkaya: Halkı Yanıltan TÜİK'i Kapatalım Gitsin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Dr. Bayram Yılmazkaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan rakamlara değindi. TÜİK'in yayınladığı rakamların halkı yanılttığını  ifade eden Bayram Yılmazkaya, " TÜİK'i kapatalım gitsin, Halkın parası boşu boşuna halkı yanıltan bir kuruma gitmesin" dedi.

Bayram Yılmazkaya'nın TBMM'de yaptığı konuşmanın detayları şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti'ne günlük maliyeti 5 milyon lira olan saraydakiler, ilaç, elektrik, doğal gaz, personel, gıda dâhil hiçbir şeyin parasını kendi ceplerinden ödemediği için doğal olarak yokluk nedir bilmiyorlar; Türkiye'nin ne kadar pahalı bir ülke olduğunun farkında değiller. Sadece şubat ayında ilaca yapılan zam yüzde 12; elektriğe, doğal gaza, gıdaya zam üstene zam yapılmış, halk bitmiş, artık bu zamlara dayanamıyor, iktidarın umurunda değil. Her şey bu kadar pahalı olmuşken TÜİK'in çıkıp enflasyonu pırlantaya, jant kapağına, bulaşık bezine göre değerlendirip yüzde 0,35 olarak açıklaması tam bir aymazlıktır. Madem TÜİK saraydan ve damattan aldığı emirler doğrultusunda topluma ve bu ülkenin gerçeklerine uzak rakamlar yayınlıyor o zaman TÜİK'i kapatalım, gitsin. Boşu boşuna bu milletin parasını halkı yanıltan bir kuruma harcamayalım.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@