Başsavcı Şimşek: FETÖ'yle mücadele sürecek

MANİSA Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atanan Akif Celalettin Şimşek, sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı. Şimşek, FETÖ ile kararlılıkla mücadelesinin süreceğini vurguladı.

Haberler 14.07.2017, 18:20
Başsavcı Şimşek: FETÖ'yle mücadele sürecek

Hakim ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) 3 Temmuz'daki yaz kararnamesinde Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atanan Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, bugün Manisa Adliyesi'ndeki görevli hakim, savcılar, avukatlarla ve çalışanlarla vedalaştı.
Başsavcı Şimşek, Facebook hesabından veda mesajı yayınladı. Manisa'da görev yaptığı sürece elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade eden Başsavcı Şimşek, mesajında FETÖ ile mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğini vurguladı. Başsavcı Şimşek şöyle dedi:

"Şehzadeler şehri bu güzel ilimizde; devletin bize vermiş olduğu vazifeyi ve sorumluluğu almış olduğumuz yetki çerçevesinde elimizden geldiğince yerine getirmeye çalıştık. Makamlar ve mevkiler hiç kimse için kalıcı değildir. Gün gelir sırası gelen gider. Burada önemli olan gök kubbede bir hoş seda bırakabilmektir. İnanıyorum ki çalıştığımız süre içerisinde bilerek asla adaletten ayrılmadık, kul hakkı yemedik. Devletin bize verdiği görevi de en iyi şekilde yerine getirdik. 15 Temmuz 2016 da hep birlikte yaşadığımız o hain kalkışmadan da Manisa olarak bir vatandaşımızın burnu bile kanamadan başarı ile çıkmak, zamanında ve yerinde müdahalelerle hasarsız atlatmak bizim için mutluluk verici oldu. Eli kanlı hain katil sürüsünün ülkeyi karanlık bir geleceğe götürmeye çalıştığı o geceden Allah'ın yardımıyla kurtulduk. Bu geçen süreçte dilimin döndüğünce hem sosyal medyadan hem de basın yoluyla sizleri aydınlatmaya çalıştım. Belki birilerinin yadırgadığı, birilerinin de çok takdir ettiği farklı bir başsavcı profili çizdim. Tek amacı vatan sevdası olan bu kardeşiniz, bundan sonrada elinden geldiği kadarı ile hem hizmetine hem de FETÖ denen hain yapı ile mücadeleye devam edecektir. Sizlerin de, asla ümitsizliğe kapılmadan cesaret ve kararlılıkla elinizden geleni yapacağından hiçbir şüphem yok. Bu vatanı Haçlılara dahi peşkeş çekmeye kalkışanlar bunun bedelini ödeyecekler. Bu topraklar bir avuç soysuzun oyuncağı olmadı, olmayacak. Bizim gidecek başka vatanımız yok. Görev yaptığım süre içerisinde bize desteğini esirgemeyen herkese buradan selam ederim. Daha güzel yarınlara; adaletli, güçlü ve başarılı gireceğine inandığım bir Türkiye'de buluşmak ümidiyle hepinize saygılar sunarım."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@