Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Mülteci kampına yapılan saldırı insanlık dışıdır (2)

KURTULMUŞ : DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ BİR ÇUKURDA CESEDİMİZ BULUNUCAKTI Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. FETÖ operasyonlarının devam edeceğini...

Haberler 06.10.2016, 17:09
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Mülteci kampına yapılan saldırı insanlık dışıdır (2)
KURTULMUŞ : DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ BİR ÇUKURDA CESEDİMİZ BULUNUCAKTI
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. FETÖ operasyonlarının devam edeceğini belirten Numan Kurtulmuş, “Büyük bir titizlikle bu operasyon yapılıyor, yapılacaktır, devam edecektir. Kim bu işin içerisindeyse hesabını verecektir. İlgisi olmayan kimse de çekinmesin korkmasın. Bu örgütle hiçbir irtibatı olmayan hiç kimse zarar görmeyecektir. Mesele FETÖ ile Türkiye’yi rotasından değiştiremeyeceklerini anlayanlar hemen arkasından bir taraftan PKK ile bir taraftan DAEŞ ile bir taraftan tüm Türkiye’nin Suriye’deki operasyonu meselesiyle birlikte Türkiye’yi uluslararası alanda ve terör marifetiyle köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Türkiye geçen sene Temmuz ayından bu yana üç terör örgütünün tehdidi altında. İşte Ordu-Giresun-Sivas kırsalında bir elin parmağını geçmeyecek terörist iki senedir buraları meşgul ediyor. Çok şükür geçen hafta yapılan operasyonla Ordu’daki teröristler etkisiz hale getirildi. Güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Burada teröre karşı gösterdikleri dirayet dolayısıyla da özellikle Mesudiye halkını tebrik ediyorum” dedi.
FETÖ’nün yanında ve çevresinde kim varsa hepsinden fitil fitil hesabının sorulacağını söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Eğer bu hainler 15 Temmuz akşamında bu darbeyi yapabilmiş olsalardı belki bizler bir çukurda cesetlerimiz bulunacak ya da bulunmayacaktı. Bu görevlerde bugün bulunuyor ve vazifemizin başındaysak her birimizin 15 Temmuz’da milletin gösterdiği cesaret dolayısıyla büyük bir can borcumuz, vefa borcunun çok ötesinde can borcumuz olduğunu unutmayın. Bu millete karşı bu borcumuzu yerine getirmek için 15 Temmuz öncesinde bir çalışıyorsak, şimdi bin çalışmak zorundayız. Çok açık söylüyorum bu hain teşebbüsün yanında, çevresinde, etrafında kim varsa hepsinden fitil fitil hesabını soracak, onlardan bu millete karşı yapmış oldukları ihanetin bedelini ödettireceğiz. Bunu yaparken de hiçbir şekilde haksızlık yapmayacağız. Kimseye zulmetmeyeceğiz. Son zamanlarda bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışılıyor. FETÖ mağdurları, sanki bu operasyonlar sırasında alınanların çok büyük bir kısmı yanlışlıkla, hatayla alınmış, yaşlar kuruların yanında çok büyük oranda yanmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Eğer bir mağdur varsa bu milletin, 79 milyonun tamamı bu FETÖ denilen çetenin mağdurudur” diye konuştu.

DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@