Baro Başkanı Arslan'dan internetin yavaşlatılmasına eleştiri

MANİSA Barosu Başkanı Ali Arslan, ülke genelinde internet erişiminin yavaşlaması ve pek çok siteye erişim sağlamamasını değerlendirdi.

Haberler 04.11.2016, 16:44
Baro Başkanı Arslan'dan internetin yavaşlatılmasına eleştiri
Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, ülke genelinde internet erişiminin yavaşlaması ve pek çok siteye erişim sağlamamasını değerlendirdi. Bilgiye ulaşımın insanların temel hakkı olduğunu söyleyen Arslan, devlet güvenliği açısından yapılan bu tür uygulamaların vatandaşın günlük işlerini zorlaştırmayacak ve hayat akışını değiştirmeyecek şeklinde düzenlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ülke genelinde internet erişiminin yavaşlaması ile pek çok siteye erişim sağlanamadığı görüldü. Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, konuyla ilgili açıklama yaptı. Ülkede gerçekleşen önemli operasyonların ardından internete erişimin sürekli yavaşlaması ve engellemesinin doğru olmadığını savunan Arslan, "İnsanların temel haklarında biri de bilgiye ulaşımdır. Türkiye artık teknolojiyle büyüyen bir ülke. İnternetin yavaşlamasıyla birlikte hemen hemen tüm kurumlarda işlemler duruyor. İletişim zorlaşıyor. Devlet güvenliği açısından bakıldığında ise bu şekilde bir uygulamaya gidiliyor. Farklı bir çözüm bulunması lazım. Ülkemizin genel çıkarları açısından böyle bir uygulama yapılmakta fakat bu uygulamalar yapılırken vatandaşın da günlük işlerini zorlaştırmayacak şekilde hayat akışını bozmayacak şekilde yapılması lazım" dedi.

DHA
 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@