Bankacı Selin'in durumu ağır, polisler Mehmet ile Samet ise hayati tehlikeyi atlattı

Beşiktaş'taki terör saldırısına  28 yaşındaki bankacı Selin Çelik, eğlence dönüşü bindiği dolmuşta yakalandı, durumu ağır.

Haberler 11.12.2016, 15:04
Bankacı Selin'in durumu ağır, polisler Mehmet ile Samet ise hayati tehlikeyi atlattı

İhsan YALÇIN - Güven USTA (DHA) Beşiktaş'taki terör saldırısına  28 yaşındaki bankacı Selin Çelik, eğlence dönüşü bindiği dolmuşta yakalandı, durumu ağır. Saldırıda yaralanan 3 aylık polis memuru Mehmet Akif Birkin ile 2 aylık polis memuru Samet Ardahan'ın tedavileri sürüyor.

Beşiktaş'ta dün akşam meydana gelen terör saldırısında yaralananların hastanelerdeki tedavisi devam ediyor. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Selin Çelik'ten gelecek güzel haberi bekleyen kuzeni Tankut Karamuk, "Arkadaşları şüphelenmişler Selin'den haber alamayınca. Hastane hastane dolaşıp bulmuşlar. Hastanede olduğunu öğrenince bize haber verdiler. Durumu çok kritik. Yani müdahele edilemez durumda. Başından büyük yara almış, kol ve bacakta kırıklar var. Arkadaşlarıyla eğlendikten sonra dolmuşa binmiş. Yolculuk esnasında da bu patlama yaşanmış" dedi.

"MESAJ ATTIM; AMA CEVAP VERMEDİ"

 Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren 3 aylık polis memuru 27 yaşındaki Mehmet Akif Birkin'in babası Arif Birkin de haberi alır almaz Kayseri'den yol çıktı. Eşi Fatma Birkin ve kızıyla hastane önünde bekliyor. Oğlunun hayati tehlikeyi atlattığını söyleyen baba Birkin, "Oğlum çevik kuvvet polisi. Maçta görevli olduğunu biliyorduk. Maçtan önce mesajlaştık. Stadın dışında görevli olduğunu söyledi. Maç sonunda da tedbir aldıklarını yazmıştı. Maç bitimi mesaj attım; ama cevap vermedi. Televizyonları açtığımda da patlama olduğunu gördüm. Şuanda göğsünde ve ayağından kırıklar var. Çok fazla konuşamıyor. Çok yakınında arabanın patladığını söyledi. Patlamadan sonra bayılmış. Kendine geldiğinde arkadaşlarının yerde yattığını görmüş" ifadesini kullandı.

"OĞLUMUN DURUMU İYİ" 

Yaralı polis memuru Samet Ardahan'ın annesi Nuray Ardahan ise, "Akşam haberimizi oldu. Ankara'dan yola çıktık geldik. 2 aylık polis memuru. Şükür oğlumun durumu iyi. Şimdi girip gördüm" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@