Bakan'dan çarpıcı açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "7. Geleneksel Sivas Günleri’ne katıldı. Bakan Yılmaz, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. "ÖĞRETMEN AKADEMİSİ...

Haberler 16.10.2016, 17:28 16.10.2016, 20:05
Bakan'dan çarpıcı açıklamalar
 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "7. Geleneksel Sivas Günleri’ne katıldı. Bakan Yılmaz, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ÖĞRETMEN AKADEMİSİ KURACAĞIZ"

2023 yılında dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olmak istediklerini söyleyen Yılmaz, "Bunu gerçekleştirebilmek içinde mutlaka eğitimde katkıyı artırmak lazım. Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimiz ile ilgili bazı değişiklikler yapacağız. Öğretmen akademisini kuracağız. Performans sistemini getireceğiz. Öğretmenleri yine sözleşmeli ve mülakatlı olarak almaya devam edeceğiz" dedi.

"OKULÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU, 5'İNCİ SINIFLAR İNGİLİZCE AĞIRLIKLI OLACAK"

Eğitim kalitesini artırmak için sınıf öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacaklarını belirten Yılmaz, 5'inci sınıfları da İngilizce ağırlıklı sınıf yapacaklarını söyledi. Yılmaz, "Üniversiteyi bitiren bir öğrenci 'İngilizceyi çözemem gerekir' diye düşünüyor. Üniversiteyi bitiren birinin yabancı dil problemini otadan kaldırmak için 5'inci sınıfları pilot illerden başlamak adeta İngilizce ağırlıklı hazırlık sınıfları haline getireceğiz" diye konuştu.

Mesleki eğitimin, Türkiye'nin memleket meselesi olduğunu ve mesleki eğitim ile iş yeri bağını güçlendirmeyi düşündüklerini söyleyen Yılmaz, Türkiye'de meslek liselerine giden öğrenci sayısını yüzde 44'ten yüzde 60'a çıkaracaklarını söyledi. Yılmaz, "İmam Hatipler yüzde 12, meslek liselerinin genel sayısı yüzde 44, ama idealimiz meslek liselerinin oranını yüzde 60'a çıkarmak" şeklinde konuştu. (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@