Bakan Turhan'ın görevden alınma nedeni netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ı görevden alma sebebi belli oldu

Haberler 02.04.2020, 15:23
Bakan Turhan'ın görevden alınma nedeni netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mart Cumartesi günü, bir gece yarısı kararnamesiyle, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ı görevden almıştı. Yerine ise bakan yardımcısı Adil Karaismailoğlu'nu atamıştı.

Görevden almadaki asıl sebebin, İstanbul'daki şehir hastanesinin yollarının yapılamaması olduğu ortaya çıktı. Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin 520'si yoğun bakım olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesi bulunuyor. Bu hastanenin açılması, koronavirüsle mücadelede çok önemli görülüyor. Türkiye'deki tüm koronavirüs vakalarının yüzde 60'ının İstanbul'da olduğu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı.

Diğer taraftan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yılının Aralık ayında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına yazdığı yazıda Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarını yapmayacağını belirtmişti.

Cahit Turhan, 12 Ocak 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İBB'nin yolları yapmayacağını açıklamasının ardından talimat verdiğini ve şehir hastanesinin yollarının, Bakanlık tarafından yapılacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@