Bakan Soylu'dan 26.Dönem POMEM Sonuçları ve Polis Alımı Açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirleri anlatmak için katıldığı televizyon programında izleyiciler tarafından sorulan sorulara da kayıtsız kalmadı. En çok merak edilen "26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna '15 gün içerisinde açıklayacağız' cevabını verdi.

Haberler 10.04.2020, 10:11

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirleri anlatmak için katıldığı televizyon programında izleyiciler tarafından sorulan sorulara da kayıtsız kalmadı.  En çok merak edilen "26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna '15 gün içerisinde açıklayacağız' cevabını verdi.

Polis olmak isteyenlerin en çok merak ettiği diğer konu ise yaş ve boy şartında değişiklik olup olmayacağı konusu idi. Bu konuda da açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "önümüzdeki dönem polis alımlarında boy ve şart konusunda herhangi bir değişiklik olmayacak. Mevcut şartlar ne ise onun üzerinden alım yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Soylu'nun katıldığı televizyon programında sunucu izleyenlerden gelen soruları Bakan Soylu'ya iletti. İlk soru '4 aydır açıklanması beklenen 26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu oldu. Bakan Soylu bu soruya "en geç 15 gün içerisinde 26. Dönem POMEM sonuçları açıklanacak. Buradan da bunu tarihini vermiş olalım" ifadelerini kullandı.

POMEM'DE YAŞ VE BOY ŞARTI ESNETİLECEK Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "30 yaş şartının 32 yaşa çıkması mümkün değil. O kadar çok insan başvuru yapıyor ki. O kadar arkadaşımız başvuru yapıyor. Bunların özellikle sınavları mülakatları her biri elene elene bir noktaya geliyor. Bunlar spora mülakatlara giriyor. Her biri 2-3 ay sürüyor. Sağlık var. Hepsi tek tek bakılıyor. Mülakat var. Hepsi ile tek tek mülakat yapılıyor.Yaş ve boy baremini açarsanız bu kadar daha çok insan girmiş olacak. Onun için mümkün olduğunca geleneksel bir yapı söz konusu. Örneğin biz 2 yıl yüksekokul mezunuyuz. Birçok düzenleme yaptık. Boy kısıtını düşürmemiz mümkün değil. Nereye kadar düşürebiliriz. Mesleğe girmek isteyenlerle ilgili büyük bir onur duyuyoruz. Ama bir sınırlanma koymamız gerekiyor. Aksi takdirde eleme noktasında ciddi sıkıntılar yaşıyoruz" ifadelerine yer verdi.

POLİS ALIMLARI İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

İçişeri Bakanı Süleyman Soylu'nun POMEM polis alımı ile ilgili yaptığı açıklamaları aktardık. Bakan Soylu'nun açıklamaları hakkında düşünceleriniz nelerdir? Boy ve yaş şartının esnetilmesi konusunda siz neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmından düşüncelerini belirtebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@