Bakan Soylu açıkladı; şehirlerarası karantina başlıyor!

Koronavirüsle mücadele konusunda alınan tedbirlere yenileri ekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Abdülkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada sadece yurt dışından gelenlere değil ülke içinde şehir değiştirenlere de artık karantina uygulanacağını söyledi.

Haberler 31.03.2020, 10:27
Bakan Soylu açıkladı; şehirlerarası karantina başlıyor!

Selvi'nin aktardığı açıklamalar şöyle:

İçişleri Bakanı Soylu ile konuşurken yeni bir uygulamadan söz etti. “Bir şehirden bir şehre bir kişi gittiği andan itibaren, kaymakamlara ve valilere talimatımız nettir. Muhtarlarla, kaymakamlarla, valilerle, kolluk kuvvetleriyle tespitini yapacaksınız ve 14 gün onun evde izole olmasını sağlayacaksınız. Bazı illerimizde birkaç gün öncesi itibarıyla uygulamaya başladılar” dedi.

Bunun üzerine “Sadece yurtdışından gelenler değil, bir ilden diğerine gidenlere de mi karantina uygulanıyor?” diye sordum.

Soylu, “Valilerimize söylediğimiz, bu işin yaygınlaşmasını engelleyebilmek için eğer kendi vilayetlerinize başka vilayetlerden son 10 günde, 15 günde gelmiş olan varsa veya dün gelmiş, bugün gelmiş, ondan önceki gün gelmiş varsa... Yani şehir değiştirmiş olan varsa ulaşıp, uyarıp 14 gün evden çıkmamalarını söyleyebilmek ve mümkünse o eve misafir kabul etmemelerini söylemek” diye anlattı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@