Bakan Kaya: Vesayetçilerin darbe anayasasıyla ve onun öngördüğü bu köhnemiş sistemle yolumuza devam edemeyiz

ANKARA (ANKA)-CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, kendisi hakkında ortaya attığı iddialar konusunda dava açacağını hatırlatarak, “Hala Bü

Haberler 27.04.2015, 16:37 28.02.2017, 22:09
Bakan Kaya: Vesayetçilerin darbe anayasasıyla ve onun öngördüğü bu köhnemiş sistemle yolumuza devam edemeyiz

ANKARA (ANKA)-CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, kendisi hakkında ortaya attığı iddialar konusunda dava açacağını hatırlatarak, “Hala Bülent Arınç hakkında dava açamayan Melih Gökçek’i namert ve korkak ilan ediyoruz. Kendisine soruyoruz; niye korkuyorsun?” dedi.

Gök, Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e çağrıda bulundu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Ankara Gökçek hakkında ortaya attığı iddiaları anımsatan Gök şöyle dedi:

“Başbakan Yardımcısı Arınç, Gökçek hakkında, ‘Ankara’yı parsel parsel palalel yapıya sattı’ açıklamasında bulundu. Gökçek hemen yanıt verdi ve Bülent Arınç hakkında dava açacağını duyurdu. Gökçek dava açmazsam namerdim dedi. Şimdi soruyoruz. Niye korkuyorsun? Neden çekiniyorsun?”

Levent Gök, Arınç’ın, Gökçek hakkında ortaya attığı iddiaları CHP’nin çok önceden gündeme getirdiğini ancak, İçişleri Bakanlığı’nın söz konusu iddialar hakkında soruşturmaya izin vermediğininde altını çizdi.

Melih Gökçek’in şahsına yönelik hakaret edildiği gerekçesi ile 800 kişiyi mahkemeye verdiğini, bu kişilerin evine polis baskını yaptırdığını belirten CHP Grup Başkanvekili şöyle devam etti:  

“Gökçek, ‘kimsenin kimseye hakaret etme kastı ve hakkı yoktur’ demişti. Şikayet ettiği kişilerin evine devletin arkasına saklanarak polis göndermiştir. Başbakan Yardımcısı Arınç, Gökçek hakkında çok ağır konuşmuştur. Bülent Arınç, Gökçek’e ‘haysiyetli bir insan değildir’ dedi. Gökçek dava açacağını söyledi ama hala dava açıldığı bilgisi bize ulaşmamıştır. 800 vatandaşa hakaret ettiği gerekçesi ile  dava açtın da şimdi niye Bülent Arınç’a o davayı açmadın. Eğer haysiyetli onurlu bir insansan Bülent Arınç hakkında dava açarsın.”

Gökçek’e seslenen Gök, “Melih Gökçek yüreğin, cesaretin var mı? Gökçek kendi ifadesiyle kendini tarif etmiştir. Melih Ğökçek sen korkaksın, namertsin. Bülent Arınç’a dava açmadığın için seni namert ilan ediyoruz” dedi.

-İKTİDAR HER TÜRLÜ ÇILGINLIĞI YAPABİLECEK DURUMDA

Soruları da yanıtlayan Levent Gök, İç Güvenlik Paketi ile secim güvenliğinin tehlikeye girdiğini, iktidar partisinin seçim güvenliğini tehlikeye sokmak için her türlü çılgınlığını yapabileceğini öne sürdü. Gök, “İktidar partisi gümbür gümbür gidiyor. Bunun için de seçim güvenliğini tehlikeye sokmak için her türlü çılgınlığı yapabilecek bir durumda” diye konuştu.

Gök başka bir soru üzerine de “Türkiye’de adalet kurumu yok olmuştur. Bir mahkemenin verdiği tahliye kararını, başka bir mahkeme bozuyor. Böyle bir tablo Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiştir. Böyle bir tabloyu Türkiye hak etmiyor. Mahkemeler birbirine düşmüştür. Adalet kavramı yok olmuştur” diye konuştu. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@