Bakan Açıkladı! Ramazan Boyunca Herkese Ücretsiz...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakatla operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine ramazanda 1’er gigabyte interneti ücretsiz sağlayacak." dedi.

Haberler 24.04.2020, 10:26
Bakan Açıkladı! Ramazan Boyunca Herkese Ücretsiz...

Bakan Karaismailoğlu, "Kovid-19 tedbirleri sonrasında vatandaşların internet kullanımını daha da arttı. İnternet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına destek istedik." ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu çok önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşlara müjde verdi. Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında corona virüsü tedbirleri kapsamında internet kullanımının arttığını ifade ederek GSM operatörlerinin Ramazan ayında internet kullanan abonelere 1'er GB ücretsiz internet vereceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KaraismailoğluGSM operatörlerinin genel müdürleriyle video konferans yöntemi ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu açıklamalarıda vatandaşlara müjde vererek Ramazan ayında GSM operatörlerinin internet kullanan obonelere 1'er GB internet hediye edeceğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamalarının devamında Türkiye’de haberleşme sektörünün gelişmesinde yapılan yasal düzenlemelerin ve altyapı yatırımlarının büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek sektörün önünü açacak düzenlemeleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

ÜCRETSİZ İNTERNET VERİLECEK

Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında haberleşme sektöründe bulunan firmaların altyapı yatırımlarını artırarak sürdürmesinin bu noktada büyük öneme sahip olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Keza GSM operatörlerimiz her yıl 10 milyar liranın üzerinde altyapı yatırımı yaparak bu noktada üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Ancak Kovid-19 tedbirleri sonrasında vatandaşların internet kullanımını daha da arttı. İhtiyaç haline gelen internet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla tüm GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına bir destek istedik. Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakatla tüm operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine vatandaşımızın her birine ramazan ayında 1'er GB interneti ücretsiz sağlayacak."

Söz konusu kampanyaların önemli miktarda artırıldığını dile getiren Karaismailoğlu, 780 bin kişiyi geçen sağlık çalışanı personeline 2 ay süreyle aylık 5 GB internet ve 500 dakika sesli görüşme hizmetini ücretsiz olarak vermeye başladıklarını, yaklaşık 45 bin kişilik Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Merkezleri çalışanlarına ise ek olarak 2 ay süreyle 10 bin dakika sesli görüşme hizmetinin de ücretsiz verileceğini anlattı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@