Atanmasına atandılar ama şok oldular çünkü

Camilerin temizlik ve bakımını yapmak için işe alınan 350 kişi atandı ama şok oldular çünkü...

Haberler 23.03.2017, 11:17 25.03.2017, 20:08
Atanmasına atandılar ama şok oldular çünkü

Fatih KARAÇALI/ADANA, () - ADANA'daki camilerin temizlik ve bakımını yapmak için işe alınan 350 kişi, atama kurasında evlerine kilometrelerce uzak ya da faarklı ilçelerdeki camiler çıkınca şoke oldu.


Adana İl Müftülüğü, camilerin temizlik ve bakım işlerinde çalıştırılmak üzere İŞKUR'dan sözleşmeli 350 personel talep etti. Duyuru üzerine İŞKUR'a 3 bin 500 kişi başvurdu. Kura ile 350 kişi belirlendi, yapılan ayrı bir kura ile de bunların görev yerleri belirlendi. Ancak çoğu merkez ilçelerde oturan ve çoğu kadın olan işçiler, evlerine çok uzak ilçe camilerine atanınca, Müftülük önünde toplanıp, durumun düzeltilmesi için eylem yaptı. Asgari ücretli çalışacaklarını söyleyen işçiler, "Çalışacağımız camiler oturduğumuz adreslerden çok uzak yerler. Alacağımız maaş 1400 lira, yol ve yemek için yapacağımız masraf 1200-1300 lirayı bulacak. Önceliği kendi ilçelerimizdeki camilere vermeleri gerekirken, uzak yerlere gitmemiz isteniyor. Kuranın iptal edilerek yakın camilerde görevlendirilmek istiyoruz" dedi.
Merkez Seyhan İlçesi Fevzipaşa Mahallesi'nde oturan bir kadın işçi, kurada 80 kilometre uzaklıktaki Yumurtalık İlçesi'ndeki bir caminin çıktığını belirterek, "Ben 2 çocuk annesi bir kadınım. Sabah 08.00'de mesaiye başlamam gerekiyor. Evden çıkıp, önce şehir merkezine geleceğim, ikinci minibüs ile otogara oradan da Yumurtalık İlçesi'ne gitmem gerekiyor. Yani 3 araç değiştireceğim. İlçeden sonra başka araçla mahalle camisine gidilip gidilmeyeceğini de bilmiyorum. Bu nasıl olacak?" diye konuştu.


Bir işçi de merkez Sarıçam İlçesi'nden kendine 145 kilometre uzaklıktaki Pozantı İlçesi'ndeki bir caminin kurada çıktığını belirerek, evine yakın camide görevlendirme yapılmasını istediklerini söyledi.

Yorumlar (1)
Doğan EMİRAL 6 ay önce
Yumurtalık ilçesine yumurtalık ilçesinden başvuran atanması lazım . Şimdi uygulamayı böyle yapsalar diyeceksiniz ki öp olmaz neden biz de giderdik . Ama biz uyanığız ya önce kusa ya da uzun mesafe atanalım sonrası kolay gider eylem yapar itiraz ederiz. Bizi evimizden çok uzağa verdiler. Baş vururken sen böyle olabileceğini biliyordun demezler mi
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@