Askerlik celp ve terhis işlemleri ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik alımı ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından celp ve terhis işlemleri koronavirüs sebebiyle durdurulmuştu. Salgın hastalık bulaşma riskine karşı bedelli askerlik alımları ertelendi. MSB Bakanı Hulusi Akar askerlikte yürütülen normalleştirme çalışmalarını açıkladı. İşte merak edilen terhisler ne zaman başlayacak? Askerlik yerleri açıklandı mı Sorularının yanıtları ve bedelli askerlik alımlarının başlayacağı tarih…

Haberler 20.05.2020, 23:50
Askerlik celp ve terhis işlemleri ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik alımı ne zaman?

Türkiye’de normalleştirme çalışmaları kademeli olarak hayata geçirilmeye başlanıyor. Koronavirüs sebebiyle Milli Savunma Bakanlığı askere alımları bir süreliğine ertelemişti. Bu süreçte bedelli askerlik yapacaklar ve terhis süresi dolanlar için merakla Milli Savunma Bakanlığından yapılacak açıklamaları bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından  kışlada yapılacak çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Peki terhisler ne zaman başlayacak? İşte Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak celp, terhis ve bedelli askerlik açıklaması...

TERHİSLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Koronavirüs sebebiyle terhis işlemi ertelenen erler için beklenen açıklama geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı  açıklamada, terhis işlemleri ertelenen askerlerin 31 Mayıs itibariyle terhis edilmeye başlayacağını açıkladı.

ASKERE ALIMLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Savunma Bakanlığı atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetleri 1 Haziran’da askere alınacakların celp işlemleri ise 5 Haziran’da başlayacak.

BEDELLİ ASKERLİK ALIMI TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Koronavirüs sebebiyle bedelli askerlikten faydalanmak isteyen vatandaşların alımları ertelenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bedelli askerlik alımlarının 20 Haziran’da başlayacağını açıkladı.

TSK VİRÜSLE MÜCADELEDE BAŞARILI

Ramazan Bayramı dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi. Sınırlı katılımla gerçekleştirilen törende Koronavirüs tedbirleri harfiyen uygulandı.Düzenlenen törende konuşan MSB Bakanı Hulusi Akar “koronavirüsle  mücadelede rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi ordular vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde, TSK en başarılı durumda. Gerçekten büyük bir başarı bu.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@