Asker yürüdü, vatandaşlar 'En büyük asker bizim asker' sloganları attı

ERZİNCAN’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi düzenlenen provada geçiş yapan askeri birliklere vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları ile yürüyen askerlere öğrenci ve vatandaşlar, “En...

Haberler 25.10.2016, 12:27
Asker yürüdü, vatandaşlar 'En büyük asker bizim asker' sloganları attı

ERZİNCAN’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi düzenlenen provada geçiş yapan askeri birliklere vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları ile yürüyen askerlere öğrenci ve vatandaşlar, “En büyük asker bizim asker" diyerek alkışlarla karşılık verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen provada askeri birliklere vatandaşlar ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bayram törenlerinin yapılacağı Ordu Caddesi üzerinde gerçekleştirilen provalara, bazı okulların öğrenci grupları ile askeri tören birlikleri katıldı. Provalarda askeri bando yerini alarak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Öğrencilerin Cumhuriyet ile ilgili şiirler okuduğu provalarda, daha sonra geçiş töreni yapıldı. Bayrakların ve flamaların geçişinin ardından öğrenci grupları geçişlerini tamamladı. Provalarda en büyük ilgiyi ise askeri birlikler gördü. Askeri birliklerin “Şehitler ölmez vatan bölünmez, Her Türk asker doğar" sloganları eşliğinde yürüyüşüne öğrenci ve vatandaşlar “En büyük asker bizim asker" sloganları atıp, alkışlarla karşılık verdi.
DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@