Arefe günü bankalar çalışacak mı?

Arefe günü 2018 yılında 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. Vatandaşlar merakla Arefe günü bankalar ve kargo şirketleri çalışacak mı? Sorusunun yanıtını arıyor. İşte Arefe günü ve Ramazan Bayramı hakkında merak edilenler...

Haberler 13.06.2018, 13:16
Arefe günü bankalar çalışacak mı?

GazeteVatan - Ramazan Bayramı için sayılı günler kala vatandaşlar heyecanla beklemeye başladı. Peki Arefe günü yani yarın resmi tatil mi? Bankalar ve kargo şirketleri faaliyetlerine devam edecek mi? İşte tüm ayrıntılar...

BANKALAR VE KARGO ŞİRKETLERİ BAYRAMDA AÇIK OLACAK MI?

Bayram tatili 15 Haziran Cuma günü başlayacak. 2018 yılında bayram hafta sonuna denk geldiği için idari izin söz konusu değil. 14 Haziran Perşembe Arefe günü ise bankalar ve kargo şirketleri yarım gün çalışacak.

Bozdağ, " Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kaldığına işaret eden Bozdağ, "Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır." dedi. 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek.

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - Perşembe

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - Cuma

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - Cumartesi

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün -  Pazar

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@