AÖL sınav takvimi 2020: Açık öğretim Lisesi (AÖL) sınavları ne zaman?

Açık öğretim Lisesi (AÖL) sınavları ne zaman? sorusu öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. AÖL 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem kayıt yenileme işlemleri 8 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında yapıldı. Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayanlar AÖL sınav tarihlerini öğrenmek istiyor. 2020 AÖL ikinci dönem sınavları Mart ayında gerçekleşecek. AÖL sınav takvimi haberimizde..

Haberler 03.03.2020, 12:53
AÖL sınav takvimi 2020: Açık öğretim Lisesi (AÖL) sınavları ne zaman?

Mart ayının gelmesi ile AÖL sınav tarihleri merak konusu oldu. Açık öğretim Lisesi (AÖL) sınavları ne zaman? sorusunun yanıtı merak ediliyor. AÖL 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem kayıt yenilemeleri 8 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Öğrenciler gözlerini sınav tarihlerine çevirdi. AÖL sınav takvimi 2020 haberimiz içerisinde yer alıyor.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sonu Sınavları 21 Mart Cumartesi, 22 Mart Pazar günü gerçekleşecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sonu Sınav Giriş Belgeleri ise 18 Mart Çarşamba günü erişime açılacak.

AÖL SINAV TAKVİMİ 2020

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) NEDİR?

Açıköğretim lisesi ya da kısaca açık lise, çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu lisedir. Açıköğretim lisesinde eğitim süresi 4 yıl 8 dönemdir. Fakat 18 yaşından büyük öğrenciler yılda üç sınav hakkını değerlendirirse eğitimini 2,5 yılda tamamlayabilir.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri online olarak yapılır. Öğrencilerin yılda iki kere kayıt yenilemesi gerekir.

Öğrenci belirtilen tarihlerde kaydını yeniler, kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra derslerini seçer. Önceden açıklanan tarihlerde sene de iki kere sınava girer. Sınavlardan aldığı krediler toplanır. Açıköğretim Lisesinde okuyan bir öğrencinin mezun olabilmasi için:

– En az 8 dönem öğrenim görmesi,

– Toplam kredisinin asgari 192 olması,

– Dil ve anlatım dersi başta olmak üzere diğer zorunlu derslerin sınavlarında da başarı göstermesi gerekir.

Açık liseden mezun olup diploma almaya hak kazananlar, sınav sonuçlarının açıklanmasından takriben 2 ay sonra bulundukları il ve ilçelerdeki Halk Eğitim Merkezlerinden diplomalarını alır.

Türkiye’de binlerce açık öğretim lisesi öğrencisi bulunmaktadır. Açık lise mezunları da normal lise mezunları gibi YGS ve LYS’ye girerek istedikleri üniversitelerde okuyabilir. Açık liseliler, herhangi bir hak sınırlamasına maruz kalmaz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@