Ankara'yı Hareketlendiren İddia! İkinci Damatta Bakan Oluyor!

Ankara kulislerinden sızan dedikodularda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damatlarından Selçuk Bayraktar’ın kabinede yerinin hazır olduğu iddia edildi.

Haberler 21.04.2020, 11:50
Ankara'yı Hareketlendiren İddia! İkinci Damatta Bakan Oluyor!

Yeniçağ'dan Erdem Avşar'ın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, istifa talebinin Cumhurbaşkanlığı’ndan dönmesiyle birlikte kulislerde başlayan hareketliliğin ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Göreve devam etme kararı alan Soylu’nun, olası bir kabine değişikliğinde başka bir bakanlığa kaydırılabileceği konuşulurken, diğer bakanlıklarda da değişimin beklendiği iddia edildi.

AK Parti çevrelerinde Pelikan olarak bilinen ve başta medya olmak üzere iktidarda önemli bir gücü elinde bulunduran gurubun rahatsız olduğu isimlerden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın gidişine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Ankara’da kulislerin kulak kesildiği bir diğer iddia da kabineye ikinci damadın gelebileceği oldu.

Kamuoyunda çizdiği profil ile beğeni toplayan ve özellikle üretilen İHA’larla dikkat çeken ve Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile evli olan Selçuk Bayraktar, korona virüs salgınında da öne çıkan isim oldu.

Bayraktar, gerek İHA'larla ilgili proje ve fuarlarda gerekse korona virüs salgını için üretilen tıbbı cihazlarla ilgili haberlerde ana akım medyada sık sık yer almaya başlaması da dikkat çekti.

 Son olarak Selçuk Bayraktar ve şirketi Baykarsavunma'nın da aralarında bulunduğu 5 şirket, korona virüs salgını için solunum cihazında seri üretime hazır hale geldi. Bugün gerçekleştirilen Başakşehir Şehir Hastanesi açılışında da Bayraktar'ın ön planda olduğu görüldü.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kabine’ye Meclis dışından Bakan atamanın önü açılırken Selçuk Bayraktar’ın da bu kapsamda değerlendirilebileceği iddia edildi.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre salgın nedeniyle Kabine’de yakın dönemde bir değişiklik beklenmezken damat Selçuk Bayraktar'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için en güçlü adaylardan biri olduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının ise 'Kabinede iki damat' polemiklerinin önünü alabilmek için bazı formülleri masaya yatırdığı konuşuluyor.
 

Yeni Çağ

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@