Ankara bildiğiniz gibi - İleri Haber

Yurttaşlar botla kurtarıldı, metro çalışmadı...

Haberler 22.06.2018, 10:15
Ankara bildiğiniz gibi - İleri Haber

Ankara, bozuk altyapısı nedeniyle bir yağmur yağışıyla birlikte yine sular altında kaldı.

İleri Haber - Ankara’da yıllardır belediyecilik anlayışının en kötü örneklerini sergileyen AKP'li Melih Gökçek'in bıraktığı alt yapı sorunları yine sele neden oldu. 

Uzmanlar uyardı: Yazın sel ve dolu felaketleri artacak, hazırlıklı olun

Gökçek yerine gelen Mustafa Tuna da alt yapıyı iyileştirecek çözümler üretmeyince bir ay önce sağnak yağış nedeniyle alt geçitleri ve yolları su basmıştı. Bugün de (21 Haziran) Ankara’da sağnak yağış nedeniyle yine yollar kilitlendi. Sıhhıye, Oran, Dikmen ve Mamak’ta yollar su içinde kaldı.. Kızılay metrosunu da su basınca metro kapatıldı. Ankaralılar evlerine gidemedikleri için duruma tepki gösterdi.

ANKARALILAR İSYAN ETTİ

Sıhhiye’de bulunan Kızılay Yenişehir Semt Pazarı’nı da su bastı. Pazarda mahsur kalan Ankaralılar sele kapılmaktan botlarla kurtarıldı. Ankaralılar kentin çeşitli yerlerinden sel videoları çekerek Twitter’da paylaştı, her yağmurda kenti su basmasına tepki gösterdi.

#HayatDediğinŞey

i. Melih Gökçek ve Akp’nin 25 sene yönetip yarattığı Ankara...
Toplam 15 dakikalık yağmurda sel olan caddeler.
Gökkuşağı caddesi.... pic.twitter.com/CEr78vo9XQ

— grycan (@grycan06) June 21, 2018

Ankara kolejin hali esnafın malı sel ve alt yapı yokluğu nedeniyle yollarda pic.twitter.com/oNZvRlcwsG

— Türk Kızı ✌ (@ankaraO06) June 21, 2018

DHA’nın haberine göre, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinin bulunduğu alana yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi nedeniyle acil servis çatısında dumanlar yükselirken can kaybı ve yaralanma meydana gelmediği öğrenildi.

'GÖKÇEK'İN AFETİ'

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “Rant odaklı yapılaşma vadilerin betonlaşması ile her yağmur Gökçek felaketi olarak Ankaralılara dönüyor” dedi.  Altyapıya yıllardır ciddi bir yatırımın yapılmadığını da sözlerine ekleyen Candan, şöyle devam etti:

Her yeşil alan ve vadi betonlaştırıldı. Derelerin üzeri kapatıldı. Dere yatakları yapılaşmaya açıldı. Sel basan yerlere baktığınızda dereler yatağını bulmaya çalışıyor. Büyükesat Vadisi’ni yapılaşmaya açtılar, vadi tabanına yol yaptılar. Betonlaşma ile birlikte plansız hormonlu büyüyen kentleşmeyi altyapı karşılayamıyor. Gökçek ve onu koruyanlar er geç yargı önünde hesabını verecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@