Anıtkabir’deki halı saha ile ilgili ŞOK GELİŞME!!!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Anıtkabir'deki abartılı imalatların kendisini de rahatsız ettiğini, halı sahanın kaldırılması için Akar ile görüşeceğini açıkladı.

Haberler 12.10.2016, 13:19 12.10.2016, 14:35
Anıtkabir’deki halı saha ile ilgili ŞOK GELİŞME!!!
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve CHP milletvekillerinden oluşan bir heyet, Anıtkabir'e yapılan halı sahanın kaldırılması için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile görüştü. TBMM'deki makamında CHP'lileri ağırlayan Bakan Işık, “Anıtkabir’in özel hassasiyeti gözetilmeden inşa edilen aydınlatma direkleri, tel örgüler ve abartılı imalatların kendisini de rahatsız ettiğini” açıkladı. Bakan Işık CHP milletvekillerine “Bu konuyu Genelkurmay Başkanı ile görüşeceğim. Anıtkabir yerleşkesi ile uyumlu olmayan bölümlerin kaldırılması için müzakere edip, bu durumu çözeceğiz. Amaç aşılmış, abartılı, özensiz ve Anıtkabir'e yakışmayan bu aykırılıklar ortadan kalkmalı'' dedi.
8 VEKİL İLE GÖRÜŞTÜ
Haluk Pekşen, Nefi Kara, Bülent Bektaşoğlu, Namık Havutça, Yaşar Tüzün, Şerafettin Turpçu, Rıza Yalçınkaya ve Mehmet Göker'den oluşan CHP milletvekili heyeti, Bakan Işık'a teşekkür etti, bu konuda sonuç alınmasını beklediklerini söyledi. CHP’li Pekşen daha önce halı sahanın kaldırılması için Genelkurmay Başkanlığına 72 saat süre tanımış ve ”Aksi taktirde CHP’li binlerce kişi oraya gider, gereğini yaparız” demişti.
PARKTAN SONRA HALI SAHA
Anıtkabir'e bir süre önce çocuk parkı yapılmış ve bu çocuk parkı CHP'lilerin tepkileri sonucunda Anıtkabir Komutanlığı tarafından kaldırılmıştı. Çocuk parkının ardından ‘’Askerler maç yapsın” diye yerleşke içinde halı saha kurulduğu da ortaya çıkmıştı. Etrafı tellerle çevrilen halı saha büyük tepki almıştı. Ankara Bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka da ‘’Bu ucubeyi kaldıracağız. Anıtkabir komutanlığı burayı koruma ehliyetine sahip değil, halı sahayı alıp Saray’a götürsünler” demişti. Sosyal medyada ise #AnıtkabirdeHalıSahaİstemiyoruz konu başlığı açılmıştı.
(sözcü.)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@