Alman Stern dergisi, Halep’te yaşanan drama dikkat çekmek için bugün susacak

Alman Stern dergisi, Suriye’nin Halep kentinde yaşanan drama dikkat çekmek amacıyla bugün gün boyu susacak. İnternet sayfasını adeta karartan dergi, “Bugün susuyoruz” başlığıyla...

Haberler 07.10.2016, 10:23
Alman Stern dergisi, Halep’te yaşanan drama dikkat çekmek için bugün susacak
DHA Alman Stern dergisi, Suriye’nin Halep kentinde yaşanan drama dikkat çekmek amacıyla bugün gün boyu susacak.
İnternet sayfasını adeta karartan dergi, “Bugün susuyoruz” başlığıyla kamuoyuna eylemin amacını anlatan bir yazı yayınladı. “Biz gazeteciler aslında susmamalıyız” diye başlayan yazıda, insanların artık ölüm haberlerini kanıksadığına ve günlük haber yoğunluğunda konuya yeterince zaman ayırılamadığına dikkat çekiliyor. Halep’te yaşananların günlük haber koşuşturması arasında kaybolmaması için gün boyu başka haber vermeme kararı alan dergi, reklam ve flaş haber duyuruları da yapmayacak. Sadece Suriye ve Halep’te yaşananları fotoğraflarla aktaracak.

Şok fotoğraflar ve kan revan içinde çocuk fotoğrafları değil, sadece günlük yaşamı yansıtan fotoğraflar kullanacağını duyuran Stern, ” Bugün hedef ulaşılabilirlik, daha çok tıklanma ve etkin pazarlama değil. Bugün bir işaret vermek istiyoruz. Sessizce. Dayanılmaz suskunluğa karşı haykırırcasına” denildi.

Dergi, sessiz çığlığıyla yaşananları sadece fotoğrafların gücüyle aktarmayı tercih etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@