Ali Fazıl Kasap: 120'ye yakın ilaç piyasada bulunmuyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alarak piyasada bulunmayan ilaçlar ile ilgili Sağlık Bakanlığı'nın çözüm üretmesi gerektiğini belirtti.

Haberler 28.01.2020, 21:25 29.01.2020, 22:35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili  Dr. Ali Fazıl Kasap Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alarak piyasada bulunmayan ilaçlar ile ilgili Sağlık Bakanlığı'nın çözüm üretmesi gerektiğini belirtti.

CHP'li Ali Fazıl Kasap'ın konuşmasından öne çıkan satırbaşları şöyle;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Piyasada ilaç krizi yok." dese de grip ilaçları da dâhil olmak üzere 120'ye yakın ilaç piyasada bulunmuyor. İlaçlara 19 Şubat itibarıyla yüzde 12 zam gelmesi bekleniyor, Sağlık Bakanlığı ile ilaç firmaları arasında ilaç zammına ilişkin pazarlık sürüyor. 20 Şubata kadar insanlarımızın, vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için, özellikle grip ilaçları başta olmak üzere, kan sulandırıcı ilaçlar ve kalp ilaçları, hormon ilaçları, insülin de dâhil olmak üzere ilaçlar bulunamıyor ve hastalarımız mağdur durumda. Sağlık Bakanlığı, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve insanlarımızın mağduriyetini derhâl gidermelidir. Her ne gerekçeyle olursa olsun, Bakanlığın bu soruna çözüm bulması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@