Akıl almaz bir şekilde yükseliyor

16 yaşında gece kulüplerinde sahneye çıktığı için GÜNAYDIN’ın haberleriyle Türkiye’nin gündemine oturan Aleyna Tilki, şimdi yeni şarkısı ‘Sen Olsan Bari’ ile ses getirdi. Genç şarkıcı, son klibindeki pembe oyuncak ayının sosyal medyada çok konuşulmasıyla ilgili “Her şeyim ünlü oluyor çünkü farklı bir şey yapıyorum. Bu da dikkat çekiyor ve ikona dönüşüyor” diyor

Haberler 05.08.2017, 07:04 05.08.2017, 07:16
Akıl almaz bir şekilde yükseliyor

'Cevapsız Çınlama' şarkısıyla hayatımıza giren Aleyna Tilki, geçtiğimiz yıl 16 yaşında alkollü mekanlarda sahneye çıktığı için bir anda ülke gündemine oturmuştu. GÜNAYDIN'ın manşetlere taşıdığı genç şarkıcı için üç bakanlık devreye girmiş ve Tilki, 18 yaşına girene kadar gece kulüplerine veda etmişti. Şimdi Tilki, sözümüziği Ersay Üner'e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu'na ait 'Sen Olsan Bari' şarkısıyla karşımızda. Şarkısı ve klibiyle bir kez daha herkesin konuştuğu isim olan Tilki, bir yandan da 18 yaşına girip reşit olmayı bekliyor. Tiye alınan "Dünya starı olacağım" sözünü yineleyen genç şarkıcı, 18'inci yaşı için büyük bir konser vermeyi planladığını da açıkladı. Tilki, hakkında merak edilen her şeyi GÜNAYDIN'a anlattı...

Klibiniz Britney Spears'ın klibine benzetildi. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Benzetildi... Türkiye'de halıfleksin üstünde dans edildiği ve böyle alışıldığı için, halısız bir yerde dans etmem garipsendi. Yurt dışında Türkiye'den farklı olarak düz platformlarda dans ediyorlar, ben de bunu yaptım. O standartlarda bir şey yapınca benzetilmesi normal.

Klibinizdeki pembe oyuncak ayı Twitter'da TT oldu...
Her şeyim meşhur oluyor çünkü ben kendime ait bir şey yapıyorum. Farklı olan her şey dikkat çeker ve ikon haline dönüşür. O yüzden yaptığım her şey üne kavuşuyor. Oyuncak ayım bile...Bir anda gelen şöhret ve hakkınızda çıkan haberler... Bu süreçte psikolojik destek aldınız mı?
Destek almadım. Arada "Yeter!" dediğim oldu. Kardeşimi, annemi, babamı teselli etmek zordu. O dönem ebeveyn rolünü ben üstlendim. Ben her şeyin farkındaydım; bu sürecin geçici olacağını biliyordum. Gerçek starların geçmişinde bu tür olaylar olduğunu biliyordum.

Reşit olmadığınız halde alkollü mekanlarda sahneye çıkmanız, GÜNAYDIN'ın yaptığı haberlerle Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu haberlerle ilgili neler düşünüyorsunuz?
Haberi okuduğumda üzüldüm tabii ki. 'Bu tek seferlik bir haber, uzamaz ve geçer gider' diye düşündüm. Ama olay öyle bir büyüdü ki, üç bakanlık devreye girdi. Müge Anlı programında bu konuya yer verdi. Bu olayın bu kadar büyümesini beklemiyordum.

ŞÖHRETİMİ SIÇRATTINIZ

Peki haberleri yapan kişi olarak benim için ne düşündünüz?
Sizin hakkınızda bir şey düşünmedim çünkü olaya kişisel bakmadım. Genel olarak değerlendirdim. Ama şöhretimi sıçrattınız!

Bu haberler size katkı mı sağladı yani?

Ben bunu bekliyordum ama ailem beklemiyordu. Onlara "Bu haberler yapıldı ve iyi ki yapıldı" diyordum.

Hiç özeleştiri yapmadınız mı?
Haberlerden sonra yurt dışındaki alkollü mekanlarda yine çıkabiliyordum ama bunun yanlış olduğunu anladım. Yasak olduğunu önceden bilseydim çıkmazdım. Avukatlar bize hukukun esnek olduğunu ve ailem orada olduğu sürece bu konuda bir sıkıntı olmayacağını söyledi. O yüzden böyle oldu. Sonra her şey tatlıya bağlandı, halk konserleri vermeye başladım. O süreçte çok tanınca meydanları sonuna kadar doldurdum.Şöhret nasıl bir duygu?
Bana ait bir duygu zaten; şöhret benden uzak bir his değil.

Ceylan, Sibel Can ve Emrah gibi pek çok isim küçük yaşta sahneye çıkmıştı. Siz de şu anda örnek oluşturuyorsunuz. Gençlere ne önerirsiniz?
Şunu savunuyorum; herkes kendi kalbinin ekmeğini yer. Başarı uğruna; kötü enerjileri, kötü insanları ve değerlerinizi, bedeninizi, ruhunuzu, aklınızı, güzelliğinizi, sesinizi sömürmeye çalışanları hayatınıza almayın. Sadece yeteneğinize ve benliğinize güvenin, yeteneğinizi kabul eden insanlarla çalışın. O zaman en doğru noktada olacaksınız.

EMRAH'LA BİRBİRİMİZE YAKIŞIYORUZ AMA SEVGİLİ DEĞİLİZ

Emrah Karaduman'ın size yönelik olumsuz bir tweet attığı konuşulmuştu. İkinci şarkınızda kendisiyle çalışmadınız. Aranıza kara kedi mi girdi?
Emrah, Hadise ve Murat Boz'la çalıştı. Aramız çok iyi; zaten aramız iyi olduğu için ayrı çalıştık. Bu kadar büyük bir başarıdan sonra birbirimizi bırakmazdık. Ama biz Emrah'la birbirimizi çok iyi anlıyoruz.

Peki ilişkiniz olduğu doğru mu?
Bir erkekle bir kız bir arada olduğunda hep yakıştırılır. Yan yanayken yakışıyoruz ama sevgili değiliz. Çok özel bir bağ var aramızda.

18 yaşına girdiğinizde ilk ne yapacaksınız?
Sanırım çok para kazanacağım. 18'inci yaşgünüme özel çok büyük bir konser planlıyorum. Çok büyük paralar teklif edenler var, özellikle yurt dışından... Ama ben kariyerime katkısı olacak bir konser vermek istiyorum. Şimdilik bunu planlama aşamasındayız. Geçen yıla kadar, 18 yaşıma gireceğime bu kadar sevineceğimi hiç tahmin etmezdim. Ama haberlerden sonra daha iyi anladım. Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@