Ahlak eğitimcisi Din öğretmeni , öğrencilerine 'fahişe' derse...

Beykoz'da bir lisede öğrencilere yönelik ayrımcı ifadeler kullanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Emin Şahin hakkında açılan davanın ikinci duruşması gerçekleştirildi. Duruşma 1 Mart'a ertelenirken, din öğretmeni davaya şahit olarak katılan öğrencilere,

Haberler 15.11.2016, 15:26 15.11.2016, 17:34
Ahlak eğitimcisi Din öğretmeni , öğrencilerine 'fahişe' derse...
İleri'de yer alan habere göre; Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesi’nde görevli bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Emin Şahin hakkında, dersine girdiği bir sınıfta, “Ben tayt-pantolon giyen kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum” dediği için dava açılmıştı.

Geçtiğimiz mayıs ayında görülen dava duruşmasında Eğitim-Sen İstanbul 2 No'lu Şube'nin müdahil olma talebi kabul edilmemiş ve sanık hakkında tutuksuz yargılama kararı verilmişti. Davanın ardından sanık din öğretmeni başka bir okula tayin edilmişti.

Davanın ikinci duruşması bügun Beykoz Adliyesi'nde gerçekleştirildi. Duruşma öncesinde Eğitim-Sen, Birleşik Haziran Hareketi, CHP, HDP, Halkevleri üyeleri tarafından adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Davaya ilişkin sürecin aktarıldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Akıl almaz ifadeleriyle kadınlara yönelik her türlü şiddetin öğrencilerin kafasında meşrulaştırmasına yol açan bu öğretmen, din temelli açıklamaları ile dini referans alarak anayasamızda düzenlenen ayrımcılık yasağı hükümlerini ihlal etmiştir. Çocuk haklarını merkeze almayan eğitim politikalarını üretenler, çocukların istismarcılarıyla evlendirilmelerinin yolunu açan yasaları düzenleyenler, karma eğitimin kaldırılması için çaba gösterenler, fetvalarıyla çocuk istismannı yaygınlaştıranlar bu suçlara zemin hazırlamıştır.

Çocuklara yönelik cinsel sörmürü karnesinin içIer acısı olduğu ülkemizde çocuk istismarı, cinsel taciz vakaları her geçen yıl artarak devam ederken çocuk haklarını korumak ve geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren derneklerin dahi kapatıldığına tanık oluyoruz. Bizler laik, demokratik, bilimsel olmayan ayrımcı ve çocuk bedenine yönelik her türlü baskıcı politikanın, çocukları cinsel objeye dönüştüren, taciz eden zihniyetin karşısında olmaya devam edeceğiz".

DİN ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİLERE 'FAHİŞE' DEDİ
Mahkeme heyetinin salonun küçüklüğü gerekçesiyle izleyicileri almadığı duruşmada, tacizci din öğretmeni mahkeme başkanına kendisinin 'siyasi görüşü' gerekçesiyle duruşmayı takip etmeye gelenlerin 'davayı manipüle ettiğini' öne sürdü.

Duruşmada 2 öğrenci şahit olarak davaya dahil olurken, tacizci din öğretmeni öğrencilere 'fahişe' dedi.


birgün
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@