Adnan Oktar'ın tutuklanmasıyla ortaya çıkan şok sözleri

Adnan Oktarla birlikte 168 kişi daha tutuklandı. Mahkemede söyledikleri ise şok etti.

Haberler 19.07.2018, 11:55
Adnan Oktar'ın tutuklanmasıyla ortaya çıkan şok sözleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adnan Oktar ve grubuna yönelik yapılan operasyon sonucunda tutuklananların sayısı 168'e yükseldi. Soruşturma kapsamında 187 kişiden 5'i emniyet işlemlerinin ardından serbest bırakılmış, 182 kişi adliyeye sevk edilmişti. Bu şüphelilerden, 13'ü adli kontrol tedbiri uygulanarak olmak üzere 14'ü serbest bırakılırken, 11 şüphelinin hakimsizlik sorgusu sürüyor. Adnan Oktar'ın ilk ifadesi de ortaya çıktı. Oktar pişkinliğe vururak aylık gelirinin 3 bin 500 TL olduğunu söyledi.

Sabah'ın haberine göre Adnan Oktar Örgütüne yapılan operasyon ile ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği Oktar ve örgütden 168 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 187 kişi örgüt kurma, çocuğa cinsel istismar suçlarının da aralarında bulunduğu 7 ayrı suçtan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Yaklaşık yarım saat hakim karşısında bulunan Adnan Oktar suçlamaları reddetti.

OKTAR SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Adnan Oktar'ın tutuklanma talebiyle sevk edildiği Nöbetçi 4. Sulh Ceza Hakimliği'nde sorgusunda, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Sorgusunda geniş bir arkadaş grubunun bulunduğunu söyleyen Adnan Oktar'ın, "Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim" dediği öğrenildi.

AYLIK GELİRİ 3 BİN 500 TL

Oldukça lüks ve sefalar içinde yaşayan Adnan Oktar ve Örgütü'nün savunması ise dikkatlerden kaçmadı. Adnan Oktar yaptığı savunma da aylık gelirinin 3 bin 500 TL olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@