Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den flaş infaz düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberi... On binlerce kişi infaz düzenlemesindeki gelişmeleri bekliyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, infaz düzenlemesine dair merak edilenleri A Haber canlı yayınında açıklıyor. Bakan Gül, "Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek." değerlendirmesinde bulundu.

Haberler 31.03.2020, 11:31
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den flaş infaz düzenlemesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, infaz düzenlemesine dair merak edilenleri A Haber canlı yayınında açıklıyor.

Bakan Gül, infaz düzenlemesine ilişkin "Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek." değerlendirmesinde bulundu.

Gül, düzenlemenin kaç kişiyi kapsayacağına dair, "Süreçte çok şey söylendi, doğrusunu Mecliste kanun teklifi verildiğinde, yasalaştığında göreceğiz." dedi.


Bakan Gül'ün açıklamalarından satır başları şöyle:

BUGÜN, YARIN MECLİSE GELİR

Teklif verildikten sonra kapsam belli olacak. Şu an 300 bin tutuklu ve mahkum var. Bugün, yarın ya da bu hafta meclise gelir. Kapsamı meclis belirler.

HASSASİYETLERİ GÖZETİYORUZ

Bazı hassasiyetleri önemle gözetiyoruz. Adam öldürme ve cinsel suçlar, uyuşturucu konusunda sayın Cumhurbaşkanımızın toplumun hiçbir kesiminin kabullenmeyeceği suçları dışında tutulması yönünde bir iradesi vardı. O anlamda bir hazırlık olduğunu söyleyebiliriz. Teklifle göreceğiz ama buna yönelik tabi meclisin aldığı karar uygulanır.

DENETİMLİ SERBESTLİK UZAYABİLİR

Ayrıca denetimli serbestlik süresinin uzatılması gündemde. Bu yönde bir çalışmanın olduğunu biliyoruz.

MHP İLE İSTİŞARELER TAMAMLANDI

Bugün meclise gelmesi sürpriz olmaz. Hemen hemen çalışmalar bitmişti. MHP ile istişareler de tamamlanmıştı. Çok ciddi bir durum olmazsa genel kurula gelir ve Türkiye için en doğru karar çıkar diye düşünüyoruz.

CEZAEVLERİNDE CORONAVİRÜS VAKASI VAR MI?

Ceza infaz kurumlarımızda halen bir vaka yok. çok büyük tedbirler aldık. Yeni gelenler ya da tutuklamalar oluyor. Onlarla ilgili bir karantina bölgesi belirlendi. Sonda koğuşlara alınıyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@