Abdüllatif Şener: Evet demek için bir tek sebep yok

KAPATILAN Türkiye Partisi eski Genel Başkanı Abdüllatif Şener referandum sürecini eleştirdi.

Haberler 14.03.2017, 18:53
Abdüllatif Şener: Evet demek için bir tek sebep yok

Engin ANAK/ALANYA (Antalya), () - KAPATILAN Türkiye Partisi eski Genel Başkanı Abdüllatif Şener referandum sürecini eleştirdi. Şener, "İnsanları bölen, oy devşirmeye çalışılan bir yapı ile karşı karşıyayız. 'Evet' demek için bir tek sebep yok. Bu 18 maddenin tamamı ülkemiz için zararlı" dedi.


Abdüllatif Şener, çeşitli ziyaretler dolayısıyla geldiği Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki Löküs Restoran'da daha önce farklı partilerde görev almış kişi ve vatandaşlarla bir araya geldi. Hollanda ile yaşanan krize değinen Şener, Alanyalı olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına Hollanda'ya iniş izni verilmemesini eleştirdi. Türk bakanlara Avrupa'da yapılanları hoş karşılamayacaklarını belirten Şener, "Milletimizi yaralayacak bir duruma düşmek bir bakana yakışmaz. Böyle bir şey varsa temsilde sorun var demektir. Hollanda'nın seçimi var. Burada ırkçı bir partinin kazanma ihtimali var. Hollanda'da seçim bitmeden oraya gidilmemesi gerektiğini Başbakan Binali Yıldırım daha önceki konuşmalarında söylemişti ama ne olduysa bir bakan sınıra dayandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanına gittiği yerde sürprizlerle karşılanmak yakışmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanı kendine yakışanı yapar" diye konuştu.


ESAD ÖRNEĞİ


Hollanda'da birçok Türk vatandaşının yaşadığını belirten Şener, "Orada yaşayan Türk vatandaşları var. Bugün Türkiye'de 3 milyon Suriyeli yaşıyor. Esad yarın seçim olsa, 'Burada benim vatandaşlarım var, miting yapacağım' dese ne olur? Hollanda mitingi nedeniyle Avrupa'nın farklı ülkelerinden sesler çıkmaya başladı" diye konuştu.


'EVET DEMEK İÇİN TEK BİR SEBEP YOK'


Referandum sürecine de değinen Abdüllatif Şener, şöyle dedi:
"16 Nisan'da sandığa giden vatandaşlar açısından en çok üzüleceğim şey; Anayasa paketinin içindekileri bilmeden, birtakım sloganlarla sandığa gidilirse buna üzülürüm. İnsanları bölen, oy devşirmeye çalışılan bir yapı ile karşı karşıyayız. 'Evet' demek için bir tek sebep yok. Bu 18 maddenin tamamı ülkemiz için zararlı. Zararın neresinden dönersek kârdır. Aylardır bunu tartışıyoruz. 16 Nisan'da 'hayır' çıktığında zarar veren bu yapıyı kesmiş olacağız. Çünkü bu paketin içinde halk yok. Bu paketin maddeleri dünyada görülmemiş şekilde bir makamın yetkilerini artırmaya yöneliktir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@