Abant'ta 1500 kişilik çadırlı kamp

BOLU’nun doğa harikalarından Abant Tabiat Parkı, hafta sonunda ziyaretçi akınına uğrarken, Facebook üzerinde bir araya gelen yaklaşık bin 500 genç çadır kurarak kamp yaptı.

Haberler 02.10.2016, 14:19
Abant'ta 1500 kişilik çadırlı kamp
Ersin ERCAN (DHA) - BOLU’nun doğa harikalarından Abant Tabiat Parkı, hafta sonunda ziyaretçi akınına uğrarken, Facebook üzerinde bir araya gelen yaklaşık bin 500 genç çadır kurarak kamp yaptı.

Etrafı çam ormanlarıyla çevrili Abat Tabiat Parkı, hafta sonunda yoğun ilgi gördü. Çevre il ve ilçelerden gelenler göl etrafındaki piknik alanlarında mangallarını yaktı. Tatilcilerin kimisi göl etrafında yürüyüşe çıktı, kimisi ata bindi, kimisi de faytonlarla tur attı. Tatilciler, gün boyu eşsiz doğanın keyfini çıkardı.

1500 KİŞİLK KAMP

Facebook grubu olan ‘İnterrail Türkiye’ üzerinden bir araya gelen gençler de hafta sonunda Abant’ta kamp yaptı. Türkiye’nin dört yanından gelen gençler, göl kıyısındaki piknik alanında çadır kurdu. 300’ün üzerinde çadırın kurulduğu alanda gençler müzikler eşliğinde eğlenip kaynaştı. Ancak grupta yer alan gençlerden bazılarının piknik ateşi yakması çevrede tepkiye neden oldu. Ateş yakılmasına grup arasındaki çevreci gençler de tepki gösterdi. Bir grup genç, farklı noktalarda yakılan piknik ateşlerinden rahatsız olduklarını, çevrenin de bundan zarar gördüğünü söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@