AA ve Milliyet seçim sonuçlarını 4 gün önceden yayınladı

Odatv'nin haberine göre, hükümete yakın TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranları yazılı şekilde geldi.

Haberler 21.06.2018, 19:30 21.06.2018, 19:34
AA ve Milliyet seçim sonuçlarını 4 gün önceden yayınladı

YeniÇağ -

TVNET’teki “Akıl Odası” adlı program 19 Haziran 2018 Salı günü yayımlandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi.

“Akıl Odası” adlı programın tekrarı sırasında, yayına AA’nın Seçim 2018 tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi. AA’nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener’in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş’ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu’nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek’in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü. Ekrana açılan sandık oranının yüzde 100 olduğu yansıtıldı ve ayrıca il il sonuçlar da verildi.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Özdağ, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda “AA'nın seçim sonuçları yanlışlıkla seçimden dört gün önce yayınlandı.” İfadelerini kullandı.

ANADOLU AJANSI’NDAN İLGİNÇ SAVUNMA

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı dün yaptığı açıklamada kurumunun bir taraf olmadığını savunmuş, "Anadolu Ajansı bir taraf değildir; sadece izleyen, kaydeden, en hızlı, tarafsız ve güvenilir şekilde aktaran medyadır. 'Anadolu Ajansının hızlı veri açıklamasının seçim sonuçlarını değiştirdiği' iddiası, eğer sayım-döküm işlemini bilmiyor olmaktan kaynaklanmıyorsa, art niyet ve hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı

Demirören Grubu'na bağlı Milliyet gazetesi, 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını internet sitesinden yayınladı.

YeniÇağ - Hükümete yakın TVNET'teki "Akıl Odası" isimli programın tekrarında, ekrana Anadolu Ajansı'nın (AA) 24 Haziran seçim sonuçlarını gösteren tablosu getirilmişti.

AA'nın ardından bir skandal da Milliyet'te yaşandı.

Miliyet'in internet sitesinde 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin sonuçları açıklandı. Yayınlanan tabloda Tayyip Erdoğan'ın yüzde 52.73, Muharrem İnce'nin yüzde 26.24, Meral Akşener'in yüzde 11.69 aldığı öne sürüldü. 

Açılan sandıkların yüzde 100 olarak gösterildiği görselde AKP'nin oyu yüzde 45.38, CHP'nin oyu yüzde 26.75, İYİ Parti'nin oyu yüzde 11.52, MHP'nin oyu ise yüzde 7.60 olarak gösterildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@