8 aylık bebek uyuşturucu zehirlenmesinden hastanede

BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, evde bulduğu uyuşturucuyu yiyerek zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan 8 aylık D.D.’nin tedavisi devam ediyor. Polis kriminal ekipleri evdeki kalan ot parçalarını...

Haberler 25.09.2016, 17:41
8 aylık bebek uyuşturucu zehirlenmesinden hastanede
DHA  BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, evde bulduğu uyuşturucuyu yiyerek zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan 8 aylık D.D.’nin tedavisi devam ediyor. Polis kriminal ekipleri evdeki kalan ot parçalarını incelerken, bunun uyuşturucu olup olmadığının saptanması için tahlil sonuçları Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Merkez Osmangazi İlçesi Selimzade Mahallesi’nde, D.D. adlı 8 aylık erkek bebek, dün sabah aniden fenalaşınca ailesi tarafından, uyuşturucuyu yediği için zehirlendiğini öne sürerek özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan D.D. daha sonra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada midesi yıkanan bebek daha sonra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
D.D.’nin ailesi ilkokula giden çocuklarının yolda bulduğu ota benzeyen uyuşturucuyu eve getirdiğini, D.D.'nin de kendilerinin haberi olmadığı bir sırada bunu yediği için zehirlenmiş olabileceğini söyledi.
Bebeğin Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisi devam ederken, polis olayla ilgili çok yönlü soruşturmayı sürdürüyor. Kriminal ekipleri tarafından evden alınan ve uyuşturucu olduğu sanılan ot parçacıklarını inceleniyor. Ayrıca, D.D.’nin kan örnekleri de Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılacak inceleme sonucu bebeğin neden zehirlendiği ortaya çıkacak.
Yetkililer, Roman ailenin bebeğinin ağzında ot türü bitkiler bulunduğunu belirterek, bunun uyuşturucu olma konusunda endişeleri bulunduğunu söyledi.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@