6.3 şiddetinde deprem birçok şehirde hissedildi

Ege'nin birçok şehirde hissedilen deprem vatandaşları korkuttu. Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 kilometre altında meydana geldi.

Haberler 21.07.2017, 10:25 21.07.2017, 10:47
6.3 şiddetinde deprem birçok şehirde hissedildi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 kilometre derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli, depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu belirtti.  

YUNANİSTAN KAYNAKLARI: 6.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Deprem için Yunanistan kaynakları ise ilk verdikleri bilgilerde 6.6 büyüklüğünü verdiler. Yunanistan kaynakları ayrıca depremin yerin 10 kilometre altında gerçekleştiğini belirtti.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise depremi 6.7 büyüklüğünde açıkladı ve merkez üssünü Bodrum yakınları olarak gösterdi.

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞİDDETLİ SARSILDIK

Muğla açıklarında meydana gelen depremin en çok hissedildiği bölgelerden biri olan Bodrum'un Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hurriyet.com.tr'ye çok şiddetli bir sarsıntı meydana geldiğini belirterek, "Şu ana kadar bize gelen herhangi bir kötü durum yok. İnşallah da olmaz. Şu an bilgileri topluyoruz" dedi. 

Sarsıntı İzmir merkez ve Fethiye'ye kadar geniş kıyı şeridinden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı. 

ARTÇILAR SÜRDÜ

6.3 şiddetindeki depremin ardından artçılar da devam etti. 01.37 ve 01.52'de iki ayrı deprem daha meydana geldi. 4.3 ve 4.6 büyüklüğündeki depremler yeniden paniğe yol açtı. 

(Sol Haber Portalı)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@