57'nci Alay'ı temsil eden 57 gönüllü, Çanakka'ye uğurlandı

ÇANAKKALE Savaşları'nda gösterdikleri kahramanlıklarla destanlaşan 57'inci Alay için Tekirdağ'dan 57 gönüllü Tekirdağ'dan törenle Çanakkale'ye uğurlandı.

Haberler 13.03.2017, 13:59
57'nci Alay'ı temsil eden 57 gönüllü, Çanakka'ye uğurlandı

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, () - ÇANAKKALE Savaşları'nda gösterdikleri kahramanlıklarla destanlaşan 57'inci Alay için Tekirdağ'dan 57 gönüllü Tekirdağ'dan törenle Çanakkale'ye uğurlandı.


Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Tekirdağ'da kurduğu 57'nci Alay'ı temsil eden 57 gönüllü için Tekirdağ Valiliği önünde uğurlama töreni düzenlendi. Tekirdağ'dan yola çıkan ve 57 kişiden oluşan temsili 57'nci Alay komitesi, Malkara- Keşan yolu üzerinden yürüyerek sürdüreceği 5 günlük yolculuğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin kutlamaları sırasında Çanakkale'de sonlandıracak. Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törene, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile 57'nci Alay Yürüyüş Komitesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Törende konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, "57'nci Alaya, ulu önder Mustafa Kemal tarafından 22 Şubat 1915'te törenle sancağı verildi. Çanakkale'de diğer 250 bin şehit gibi onlar da bu vatan için canlarını vererek bu güzel vatanı bize emanet etti. Bizler de aynı duygu ve ideallerle onların o kutlu yürüyüşünden ilham alarak, onların arkasından aynı şekilde bu millet için, bu vatan için, bu bayrak için aynı şekilde çalışıp bizden sonraki nesillere de bu bayrağı ve vatanı teslim etmek için gayret ediyoruz" dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Atatürk'ün 57. Alay'ı Tekirdağ'da kurmasının şehir için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Çanakkale bizim için ölümsüz bir destandır. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ki ebediyen var olacaktır, Çanakkale bizim gururumuz olmaya devam edecektir. Bu yürüyüşe başlayan ve geleneksel hale getiren gönüllü arkadaşların hepsini kutluyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından yola çıkan 57 kişiden oluşan Yürüyüş Komitesi yürüyerek sürdüreceği 5 günlük yolculuğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin kutlamaları sırasında Çanakkale'de sonlandıracak. Kutlama törenlerine katılacak olan ekip törenlerin ardından otobüsle dönecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@