5 öğretmene 'BYLOCK' gözaltısı

FETÖ/PDY’nin örgüt içi haberleşme sistemi ByLock kullandıkları tespit edilen 5 öğretmen gözaltına alındı. FETÖ/PDY örgütüne...

Haberler 15.11.2016, 12:37
5 öğretmene 'BYLOCK' gözaltısı
BURSA’nın İnegöl İlçesi’nde, jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ/PDY’nin örgüt içi haberleşme sistemi ByLock kullandıkları tespit edilen 5 öğretmen gözaltına alındı.
FETÖ/PDY örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, kurdukları İnegöl Köylerarası Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İKEDER) ve İnegöl Eğitim Sevenler Derneği (İNESDER) aracılığıyla terör örgütü adına eleman temini, himmet, hizmet, bağış, fitre, zekat ve burs adı altında mali finans sağladıkları iddia edilen 5 şüphelinin İnegöl ve Bursa merkez Nilüfer İlçesi’ndeki evlerine operasyon yapıldı. Eş zamanlı operasyonlarda kapatılan İnegöl Eğitim Sevenler Derneği (İNESDER) Başkanı Metin Kuş ile yönetim kurulu üyeleri oldukları bildirilen İ.H.Ç., A.A., Y.Ç. ve E.D. gözaltına alındı. 5 öğretmenin de ByLock kullandıkları ve Bank Asya hesaplarında 100 bin liranın üzerinde para hareketlerinin bulunduğu belirlendi. Gözaltına alınan 5 öğretmen sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@