48 ilde maskesiz dışarı çıkanlara ceza kesilecek! Maskesiz dışarı çıkmanın cezası ne kadar?

Corona virüs salgınından dolayı Türkiye genelinde 48 ilde maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı. Ankara, İstanbul ve Bursa başta olmak üzere 48 ilde yaşayan vatandaşlar merakla Maskesiz dışarı çıkmanın cezası ne kadar? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Maskesiz dışarı çıkmanın yasak olan iller ve maskesiz dışarı çıkmanın cezası ile ilgili detaylar haberimizde...

Haberler 18.06.2020, 14:17
48 ilde maskesiz dışarı çıkanlara ceza kesilecek! Maskesiz dışarı çıkmanın cezası ne kadar?

Türkiye'de İstanbul, Ankara ve Bursa başta olmak üzere Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bilim Kurulu'nun önerisiyle maskesiz dışarı çıkmak 48 ilde yasaklanması kararlaştırıldı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA CEZASI NE KADAR?

Corona virüs salgınından dolayı Valilikler tarafından alınan maskesi dışarı çıkma yasağının ardından vatandaşlar maske takmama cezası ne kadar? olduğu merak konusu oldu.

MASKESİZ DIŞARI ÇIKANLARA KESİLECEK CEZA BELLİ OLDU

Valilikler tarafından alınan maskesiz sokağa çıkma yasağı cezası ile ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesine göre 789 liradan 3.180 liraya kadar ceza uygulanacağı aktarıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu bazı illerde polisler kurala uymayan kişilere 3 bin 150 lira para cezası kesmişti.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ DIŞARI ÇIKILAMAK YASAK?

Corona virüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller şöyle:

İstanbul, Ankara, Bursa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.

İLGİLİ KANUN MADDESİ

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesi şu şekildedir:Madde 282 - Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, 2020 yılı itibariyle, 789 Türk Lirası'ndan 3.180 Türk Lirası'na kadar ceza uygulanacaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@