3 yaşındaki çocuğun ölümünde anne ve nikahsız eşine 2 kez müebbet hapis cezası istendi

KOCAELİ'nin Çayırova İlçesi'nde geçen Mart ayında ölen ve cinsel istismara uğradığı belirlenen 3 yaşındaki A.C.K.'nın düştüğünü iddia eden annesi ve nikahsız eşi hakkında, 2 kez ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Olay,...

Haberler 17.10.2016, 15:51
3 yaşındaki çocuğun ölümünde anne ve nikahsız eşine 2 kez müebbet hapis cezası istendi
KOCAELİ'nin Çayırova İlçesi'nde geçen Mart ayında ölen ve cinsel istismara uğradığı belirlenen 3 yaşındaki A.C.K.'nın düştüğünü iddia eden annesi ve nikahsız eşi hakkında, 2 kez ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Olay, 7 ay önce meydana geldi. Çayırova Yeni Mahalle'de oturan G.K., oğlu A.C.K.'nin merdivenden düştüğünü iddia ederek onu Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne götürdü.  Çocuğu muayene eden doktorlar, vücudundaki morluklar ve bağırsaklarındaki yırtılma nedeniyle çocuğun tecavüze uğramış olabileceğinden şüphelenerek polise haber verdi. Gözaltına alınan G.K. ile nikahsız yaşadığı İ.Y. tutuklandı. A.C.K., 11 gün süren tedavisi ardından kurtarılamadı. Küçük çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, raporda çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı, vücuduna sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü tespit etti.

Cumhuriyet savcılığı, A.C.K.'nın ölümüyle ilgili olarak iddianameyi hazırladı. A.C.K.'nın uğradığı cinsel istismar ve gördüğü işkenceler sonucu öldüğünün belirlenmesi üzerine G.K. ile İ.Y. hakkında 'Çocuğu kasten öldürmeye iştirak' ve 'Çocuğa cinsel saldırıya iştirak' suçlarından iddianame hazırlanarak, haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianame Gebze 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@