3 askerin şehit olduğu saldırıda 1 ton patlayıcı kullanılmış

Mardin- Diyarbakır karayolunda PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği, 3 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı saldırıda yaklaşık 1 ton patlayıcının kullanıldığı belirtildi....

Haberler 14.10.2016, 18:12
3 askerin şehit olduğu saldırıda 1 ton patlayıcı kullanılmış
SALDIRIDA 1 TON PATLAYICI KULLANILMIŞ

Mardin- Diyarbakır karayolunda PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği, 3 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı saldırıda yaklaşık 1 ton patlayıcının kullanıldığı belirtildi. Patlamanın etkisi ile karayolunda 3 metre derinliğinde 10 metre çapında çukur oluştu.

Mardin-Diyarbakır karayolu Mazıdağı Gürpınar mevkiinde bugün saat 11.20 sıralarında askeri aracın geçişi sırasında patlatılan ve 3 askerin şehit olması, 3 askerin yaralanmasına yol açan olayda yaklaşık 1 ton patlayıcı kullanıldığı belirtildi. Yüklü miktarda patlayıcının karayoluna ne zaman ve nasıl tuzaklandığı araştırılırken, olayın gerçekleştiği yolun üç ay önce yeni asfaltlandığı öğrenildi. Patlamanın etkisi ile karayolunda 3 metre derinliğinde ve 10 metre çapında çukur açılırken, saldırıya uğrayan aracın çekilmesinden sonra karayolu yeniden trafiğe açıldı. (DHA)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@