25 yılı geride bıraktı...Tamirci Sema hanım

BURDUR'da oturan bekar 43 yaşındaki Sema Kozak, liseyi bitirip babasının yanında başladığı elektronik tamirciliğinde yaklaşık 25 yılı geride bıraktı.

Haberler 22.06.2017, 10:08
25 yılı geride bıraktı...Tamirci Sema hanım

Mesut MADAN - BURDUR'da oturan bekar 43 yaşındaki Sema Kozak, liseyi bitirip babasının yanında başladığı elektronik tamirciliğinde yaklaşık 25 yılı geride bıraktı. Her türlü elektronik cihazın montaj, tamir ve bakımını yapan ustalık belgesi sahibi Kozak, "İşimi severek yapıyorum. Burdur'un tek kadın elektronik tamircisi benim" dedi.

İlkokul yıllarından itibaren babasının işyerine gelip giderken mesleğe ilgi duymaya başlayan Sema Kozak, ticaret lisesini bitirdikten sonra da elektronik tamirciliğini benimsedi. O dönem babasının yanında küçük tamirlerle işe başlayan Sema Kozak daha sonra kendini geliştirdi. Babasıyla birlikte kent merkezindeki dükkanlarında çalışmaya başlayan ve ustalık belgesi alan Sema Kozak, yaklaşık 25 yıldır elektronik cihaz tamiratı yapıyor.

Sema Kozak, "Babam 51 yıldır bu işi yapıyor. Ben de ilkokul yıllarımdan bu yana babamın yanına gelip giderken mesleğe ilgi duymaya başladım. Liseyi bitirdikten sonra da meslek olarak seçtim. Yaklaşık 25 yıldır elektronik cihazların tamiratını yapıyorum" dedi.

'MÜŞTERİLER ŞAŞIRIYOR'

Otomat sistemleri ve ses sistemlerinin yanı sıra her türlü elektronik cihazın montaj, tamir ve bakımını yaptığını anlatan Sema Kozak, servis için gittiği yerlerde kendisini görenlerin şaşırdığını aktardı. Kozak, "Mesleğimi seviyorum. İşimi severek yapıyorum. Burdur'un tek kadın elektronik tamircisi benim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@