2020 Polis ve Bekçi Alımı Açıklaması! 2020 PMYO Kadın-Erkek Polis Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu!

Polis ve bekçi olmak isteyen adaylarımız için güzel bir içerik hazırladık. Bu bağlamda PMYO ve EGM alımlar hakkında açıklama yaptı. PMYO'lara 2020 yılında lise mezunu adaylar arasından 2 bin 500 polis alımı yapılacak. 2020 YKS puanı ile yapılacak polis alımı başvurusunda önemli bir uyarı yapıldı. Polis Akademisi Başkanlığı kaynaklarından yapılan uyarıda 2500 polis alımına başvuru yapmak isteyenlerin YKS'ye müracaat etmesi gerektiğine yer verildi. AK Parti Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ise bekçi alımı konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve yeni bekçi alımı bekleyenleri üzen haberi verdi.

Haberler 08.03.2020, 14:16
2020 Polis ve Bekçi Alımı Açıklaması! 2020 PMYO Kadın-Erkek Polis Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu!

2020 yılı PMYO 2 bin 500 kadın erkek polis alımı için geç başvuru ekranı duyurusu geldi. 250 kadın 2250 erkek öğrenci alınacak ve PMYO 'larda 2 yıl eğitimin ardından polis olarak EGM'ye atanacak. Ayrıca bekçi alımı hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bekçi alımını bekleyen gençlere iki kötü haber verildi. İşte bekçi alımı açıklaması. Polis, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri içerisinde güvenlik hizmeti sunan teşkilat ve bu teşkilata mensup memurdur. Bekçilik biriminin amacı Mal ve can güvenligini korumaktır bekçilik İçişleri Bakanlığına bağlı ve Emniyetin kolluk kuvvetleri birimlerinden biridir.

YKS BAŞVURULARI 1 GÜNLÜĞÜNE AÇILACAK

YKS başvuruları geçtiğimiz hafta sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından ÖSYM Bir açıklama yaptı ve süresi içinde başvuru yapamayanlar için başvuru ekranının 1 günlüğüne açılacağına yer verildi. 18 Mart 2020 Çarşamba günü ÖSYM , 2020 YKS başvuru ekranını bir günlüğüne açacak. YKS 'ye başvuru yapamayanlar 18 Mart 2020 günü saat 10.00 ile 18 Mart 2020 saat 23.59 'a kadar müracaatını yapabilecek.

BAŞVURU ÜCRETİ AÇIKLANDI

2020 YKS başvuru ücreti , her bir oturum için 70 TL olarak açıklanmıştı. 18 Mart günü açılacak geç başvurularda ise başvuru ücreti 105 TL olacak.

Sadece TYT 'ye başvuru yapacaklar 105 TL,

TYT ve AYT 'ye başvuru yapacaklar 210 TL,

TYT, AYT ve YDT oturumlarına başvuru yapacaklar ise 315 TL başvuru ücreti yatıracak.

PMYO'YA GİRMEK İSTEYENLER

2500 PMYO polis alımına başvuru yapacak gençlerin TYT 'ye girmesi gerekmektedir. TYT 'ye girecekler , Ağustos ayında yapılacak 2500 polis alımına başvuru yapabilecek ve mülakatlara girebilecek. PMYO başvuru şartları şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Lise ve dengi okul mezunu olmak

- Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır (Beden Kitle İndeksi 18.00-27.00 aralığında olması)

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; 1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, 2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

- Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak.

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

- Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

- ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan Üniversite Giriş Sınavında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak (Taban puan 2018 yılında 260 , 2019 yılında ise 250 'ydi. Peki sizce 2020 'de kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsinzi.)

- 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,

BEKÇİ ALIMI İÇİN KÖTÜ HABER! ORTAOKUL MEZUNU ALINMADI - ALINMAYACAKTIR

Güvenç yaptığı açıklamada , ortaokul mezunu bekçi alımı yapılmadığını , bundan sonra yapılacak bekçi alımında ortaokul mezunu bekçi alınmayacağını söyledi. Peki sizce ortaokul mezunu bekçi alınmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından taleplerinizi yazın.

30 BİN KADRO TAMAMLANDI

Celalettin Güvenç açıklamasının devamında, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 30 bin bekçi kadrosu ihdas edildiğini , şimdi 21 bin bekçinin görev yaptığını söyledi. 8 binden fazla bekçinin ise sınavlarının sona erdiğini söyleyen Güvenç, toplam 30 bin bekçi alımı yapıldığını ve kadroların tamamlandığını söyledi.

"Kadrolar kanunla ihdas edilir. TC 'de 30 bin kadro var. Bunun 21 bin 385 kadrosu şu anda dolu. 8 bin 242 tanesi şimdi sınavdan geçti. Yakın zamanda çarşı ve mahalle bekçisi kadrolarına yeni alım yapılması söz konusu değil. İstihdam kapısı görülerek buralara adam alınacak iddiası mümkün değil. Kanun müsait değil. Kadrolar müsait değil.

Bütün sınavlar bitti. Fiziki sınavlara kimse itiraz etmiyor. Mülakata itiraz şu. Mülakatta objektif kriterlere uyulsun. Bunun denetimleri yapıldı yapılıyor. "

KISA ZAMANDA ALIM OLMAYACAK

Güvenç yaptığı açıklamada EGM 'nin yeni bekçi alımı için kısa zamanda ilana çıkmasının beklenmediğini belirtti.

POLİS NEDİR?

Polis, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri içerisinde güvenlik hizmeti sunan teşkilat ve bu teşkilata mensup memurdur.

BEKÇİ NEDİR?

Bekçilik birimi sadece 2 alım gerçekleştirmiştir şuan sadece Gece bekçiliği alanında hizmet vermektedir bekçilik biriminin amacı Mal ve can güvenligini korumaktır bekçilik İçişleri Bakanlığına bağl ve Emniyetin kolluk kuvvetleri birimlerinden biridir.

Diğer adıyla MAHALLE ÇARŞI BEKÇİLİGİ alımlarını genel olarak lise mevzunlarından secer ve yönetmelige uygun adayla Diğer adıyla MAHALLE ÇARŞI BEKÇisi olmaya hak kazanır bekçiliğin yetkileri polislerle neredeyse aynıdır bir kac yetki haric hiçbir farkı yoktur Polislik birimi Sabah akşam çalışırken bekçilik birimi sadece akşam çalışır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@