2020 Nobel Barış Ödülü Erdoğan'a verilsin teklifi!

Sabah yazarı Mahmut Övür, 2020 Nobel Barış Ödülü'nü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alması gerektiğini belirterek, "Siyasi ömrünü küresel barışa ve ‘dünya mazlumları’na adayan biri olarak gerçek anlamda barış ödülünü hak etmiyor mu?" ifadelerini kullandı.

Haberler 19.04.2020, 17:46
2020 Nobel Barış Ödülü Erdoğan'a verilsin teklifi!

Sabah yazarı Mahmut Övür‘Nobel Barış Ödülü kime verilmeli?’ başlıklı yazısında 2020 Nobel Barış Ödülü'nü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alması gerektiğini belirtti:

“Siyasi pencereden bakmayan, ideolojik saplantılarından arınmış bir Nobel komitesi olsa, sizce 2020 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kime verirdi? Başkan Erdoğan, siyasi ömrünü küresel barışa ve ‘dünya mazlumları’na adayan biri olarak gerçek anlamda barış ödülünü hak etmiyor mu?"

‘BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önermeli’

Övür, Nobel Barış Ödülü'nün 100 yılı aşkın süredir eski ABD Başkanı Barack Obama örneğinde olduğu gibi 'siyaseten' verildiğinin de bilindiğini öne sürerek, "Bu yüzden 2020 yılı Nobel Barış Ödülü Başkan Erdoğan'a verilmeli. Bunu da iki kez o ödülü alan BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önermeli..." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@